TOKİ'den yüzde 25 indirim ile konut sahibi olma imkanı duyuruldu! Başvuru için son 2 gün

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından duyurulan TOKİ yüzde 25 indirim hakkında detaylar öğrenilmeye başlandı.
TOKİ'den yüzde 25 indirim ile konut sahibi olma imkanı duyuruldu! Başvuru için son 2 gün

Geçtiğimiz günlerde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan duyuru ile birlikte TOKİ konutlarında yüzde 25 indirim uygulanacağı öğrenildi. Bu indirimden faydalanmak isteyen kişiler için gerekli olan şartlar ve detayların belirlendiği başvuru yaparak indirimden faydalanılabilecek tarihlerin ise belirlendiği ifade edildi.

%25 İNDİRİM İLE TOKİ KONUT BORÇLARINIZ KAPANABİLİR!

Konu ile ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından "2022 haziranından önce yapılan konutlar için yakında arkadaşlarımız kampanya başlatacaklar. Borcunu peşin kapatmak isteyenlere yüzde 25 indirim yapılacak." denilerek de kampanya hakkında detaylara yer verildi.

Yapılan ilk açıklamaların ardından borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 25 oranında indirim alınabileceği gibi borcunu tamamen kapatamayacak fakat borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 25 indirim kampanyasından yararlanabilecekleri öğrenilmiş oldu.

KİMLER YÜZDE 25 İNDİRİMDEN FAYDALANACAK?

TOKİ konutları üzerinden yapılan bu kampanya hakkında merak edilenlerin artmasının ardından kampanyadan faydalanabilecek olan kişiler başlıca şu şekilde açıklandı;

"İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olması zorunluluğu bulunuyor. Ayrıca geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan geri ödeme taksitleri en geç 2022 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri alıcıları yararlanabilecek. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan konut ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından yararlanamayacak.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler."

BAŞVURULAR 2 GÜN SONRA BAŞLIYOR!

Kampanyadan faydalanarak indirim imkanıyla konut borcundan kurtulmak isteyen kişilerin 21 Eylül 2023 tarihinde başvuruları almaya başlayabileceği, bununla birlikte de 19 Ekim 2023 tarihinde de başvuru işlemlerinin sona ereceği öğrenilmiş oldu.