Ucuz Konut Fırsatı Bekleyenlere TOKİ'den Haber Var! 3+1 Evler 2.600 TL, 2+1 Evler 2.100 TL Taksitle Satılıyor!

Ucuz Konut Fırsatı Bekleyenlere TOKİ'den Haber Var! 3+1 Evler 2.600 TL, 2+1 Evler 2.100 TL Taksitle Satılıyor!
Çevre, Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ucuz konut satışlarına aralıksız devam ediyor. TOKİ aylık kaç TL taksitlerle konut satışı yapıyor?

Konut fiyatlarında aşırı yükselmeler ev sahibi olmak isteyenler için tüm şartları değiştirdi. Ev satın almayı düşünen dar ve orta gelirli vatandaşlar şu anda mevcut şartlar içerisinde bu taleplerini ekonomik açıdan yerine getirebilmeleri imkandız bir duruma geldi. Bundan dolayı da farklı alternatif yollar daha çok araştırılmöaya başlandı. Özellikle de ucuz konut imkanı sağlayan TOKİ çok önemli bir konut kaynağı haline geldi.

TOKİ HANGİ ŞARTLARDA KONUT SATIYOR?

TOKİ'den konut satın almak son günlerde çok daha fazla araştırılan bir konu oldu. Bu konutların hangi maliyet şartları altında satıldığı da merak ediliyor. TOKİ'nin uyguladığı sistemde vatandaşlara çok önemli imkan salanıyor. Öncelikle TOKİ'den ev satın almak için tamamen peşin ödeme yapmaya gerek yok. bundan dolayı da konut kredisi çekmeden ev sahibi olunabiliyor. Projeye göre değişmekle beraber vatandaşlardan belirli miktarlarda peşinat ödemesi isteniyor. Bu peşinat oranu yüzde 10 civarında olabildiği gibi yüzde 40 civarında da olabiliyor. Kalan tutar ise TOKİ'ye taksitler halinde geri ödeniyor. Yine projeye göre değişen 120 ay, 180 ay, 240 ay gibi vade imkanları kullanılabiliyor. Bu şekilde ev sahibi olmak çok daha kolay ve ekonomik oluyor.

TOKİ 81 İLDE KONUT ÜRETİYOR

TOKİ'nin 81 ilde de konut üretimi yaptığı biliniyor. Ancak bu konutların satışları bir anda olmuyor ve TOKİ'nin planlamasına göre satış yapılıyor. TOKİ resmi internet sitesinden ilan yayınlayarak konut satışı duyurularını yapıyor. Bu duyuruları araştıran vatandaşlar kendilerine uygun evler için TOKİ'ye başvuruda bulunup satın alma sürecini başlatabiliyorlar. Sürekli güncellenen TOKİ konut satış ilanlarını takip ederek kolay finansal şartlar içerisinde ev sahibi olunabiliyor.

TOKİ'DEN İZMİR'DE KONUT SATIŞI!

TOKİ tarafından yayınlanan konut satış ilanına göre İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde konut satışı yapılacak. 221 adet 2+1 ve 66 adet da 3+1 konut satışı yapacağını açıklayan TOKİ bu satışların kuralı satış yöntemi ile yapılacağını bildirdi. 11 Nisan ile 15 Nisan tarihleri arasında başvurular alınacak ve vatandaşlar 2.000 TL başvuru bedeli ödeyecekler.

Ucuz Konut Fırsatı Bekleyenlere TOKİ'den Haber Var! 3+1 Evler 2.600 TL, 2+1 Evler 2.100 TL Taksitle Satılıyor!

TOKİ'nin yaptığı son bilgilendirmeye göre 2+1 konutların fiyatları 351 Bin TL'den, 3+1 konutların fiyatları 416 Bin TL'den başlıyor. Vatandaşlar bu konutları satın almak istediklerinde ilk önce yüzde 25 peşinat ödemesi yapmaları gerekiyor. Bu ödemeler yapılınca 120 ay vade imkanından yararlanma hakkı elde ediliyor. Kalan tutar ise 120 taksitle ödeniyor. Buna göre 2+1 evler 2.195 TL, 3+1 evler 2.602 TL taksit ödenerek satın alınabiliyor.

Emlak365.com