Yozgat Sorgun Doğankent TOKİ Kura Çekimi Ne Zaman, Tarih Belli Oldu Mu?

Yozgat Sorgun Doğankent TOKİ Kura Çekimi Ne Zaman, Tarih Belli Oldu Mu?
TOKİ Yozgat Sorgun Doğankent konut projesi kura çekimi tarihi belli oldu. Kura çekimi sonrasında hak sahipleri, ilk kez ev sahibi olmanın heyecanını yaşayacak.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), her bütçeye uygun konut üretiyor. TOKİ'nin daha önce duyurusunu yaptığı Yozgat Sorgun Doğankent projesi için sona yaklaşılıyor. Proje kapsamında inşa edilen 95 konut için kura tarihi açıklandı.

TOKİ YOZGAT SORGUN DOĞANKENT KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN 2022?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ Yozgat Sorgun Doğankent kura çekimi tarihi belli oldu. 95 konutun yeni sahiplerini bulacağı proje için kura çekimi 8 Şubat 2022 Salı günü gerçekleştirilecek.

Başvuru süreci daha önce tamamlanan konut projesi için yüzlerce kişi ucuza ev sahibi olmak adına ilk adımı attı. Başvuruları onaylanan kişiler bu gözlerini kura çekimine dikti.

Alt gelir grubu için hayata geçirilen proje Yozgat'ın sorgun ilçesi Doğankent mahallesinde yer alıyor. Konut belirleme kurası noter huzurunda, banka ve idare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecek.

Yozgat Sorgun Doğankent TOKİ Kura Çekimi Ne Zaman, Tarih Belli Oldu Mu?

Kura sırasında konut sayısı kadar asil alıcı belirlenecek ve aynı anda asil alıcıların konutları da kura ile belli olacak. Ayrıca kura sonucu konut satın alma hakkı kazananlar, sözleşme imzalama aşamasında kendi aralarında konut değişikliği yapabilecekler.

Proje kapsamında yapılan konutlar, sözleşme imzalama tarihinden itibaren 36 ay içerisinde hak sahiplerine teslim edilecek.

Öte yandan kurada asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanların 10 Şubat 2022 tarihinden itibaren, konut alma hakkı olan ancak sözleşme imzalamayan hak sahiplerinin 28 Şubat 2022 tarihinden itibaren, yedek hak sahiplerinin ise 10 Mart 2022 tarihinden itibaren başvuru bedelleri Ziraat Bankaları şubeleri üzerinden iade edilecek.