TOKİ'den 3 Seçenek! 460 TL, 549 TL, 674 TL Taksitle 2+1 Evler

TOKİ'den ev almak isteyenler için yeni satış ilanı yayımlandı. TOKİ satışlar için farklı ödeme planları sunarken aylık 460 TL, 549 TL ve 674 TL taksit seçenekleri bulunuyor.

Toki 13.09.2021 - 11:19 13.09.2021 - 11:19 Mustafa KARAGÖZ

Taksitle ev almak isteyenler için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı yeni duyurular yayımladı. Önümüzdeki günlerde başvuruları alınmaya başlayacak olan konut satışları için çok ucuz tutarlı taksit seçenekleri yer alıyor. Ev almak isteyenlere TOKİ'nin ilan ettiği satış duyurusu ve detayları şöyle;

TOKİ 460 TL TAKSİTLE 2+1 DAİRE SATACAK

TOKİ'nin resmi sitesinde ilan edilen satış detaylarına bakıldığında kurumun Konya Karapınar İlçesinde yer alan projesinden daire satışları olacağı duyuruldu. 2+1 ve 3+1 daire satışı yapacak olan TOKİ, 2+1 daireleri alt gelir grubu kapsamında ilana çıkardı.

Toplam 7 konutun satışını yapılacağını duyuran TOKİ Başkanlığı konut satışlarının kuralı satış yöntemi ile yapılacağını bildirdi.  Konya Karapınar'da yer alan konut projesinden ev almak isteyenler başvuruda bulunmak zorundalar. Başvuru yapacak olan vatandaşlar için öncelikle konutların özelliklerine dair detayları ardından başvuruların nasıl yapılacağını aktarıyoruz. 

SATIŞA ÇIKARILAN KONUTLARIN ÖZELLİKLERİ VE SATIŞ FİYATLARI

TOKİ satışa çıkarılan konutlar için yapmış olduğu açıklamasında tüm konutların eşit büyüklükte olduğunu bildirdi. Konutların tamamı brüt 86 metrekare büyüklükte olurken net olarak 63 metrekare büyüklükteler. Konutlar için belirlenen en düşük satış rakamı 138 bin TL olarak açıklandı. Ancak satışa çıkarılan 7 daire içinde bazı konutların fiyatı 164 bin TL'ye kadar çıkıyor.

Konutlar arasında oluşan fiyat farkı ise konutların bulundukları kat, cephe ve konumuna göre değişmektedir. TOKİ'den ev almak isteyenler için kurum iki farklı ödeme seçeneği sunuyor. Müşteriler ister yüzde 12 peşinat ödemesi ve 180 ay vade olanaklarından yararlanacaklar isterlerse de yüzde 20 peşinat ödemesi ve 240 ay vade seçeneğini seçecekler. İsteyen müşteriler daha yüksek tutarda peşinat ödemesi yaparak daha kısa vadeli ödeme planı oluşturabilirler.

En düşük taksitli ödeme planında TOKİ müşterilerin 27 bin TL peşinat ödemesi ardından aylık 460 TL taksitle ev sahibi olabileceklerini ilan etti. İşte kurumun resmi sitesinden ilan edilen en düşük ve en yüksek taksitli ödeme planı tablosu. 

toki konya karapınae 2+1 daire satışı

BAŞVURU DETAYLARI

Konya'dan ev almak isteyenler başvurularını 20 Eylül ile 30 Eylül tarihleri arasında yapacaklar. 500 TL başvuru ücreti ile yapılacak başvurular e-Devlet kanalı üzerinden yada il genelinde yer alan Ziraat Bankası şubelerinden yapılacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@