TOKİ'den 479 TL Taksitle Konut Satışı! Konut Satış İlanları Yenilendi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından uygun fiyata konut satışlarına devam ediliyor. TOKİ dar ve orta gelirli vatandaşları kira öder gibi taksitlerle ev sahibi yapıyor. İşte TOKİ'nin şu anda satışta olan konutları hakkında merak edilen detaylar...

TOKİ 11.07.2021 - 20:54 11.07.2021 - 20:54 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Türkiye'nin farklı illerinde konut satışlarına devam ediyor. Dar ve orta gelirli vatandaşları konut sahibi yapmayı misyon edinen TOKİ tamamlanan konutlatı sırasıyla satışa çıkarıyor. 

Konut satış duyurularını yapan TOKİ belirli bir süre içerisinde başvuruları kabul ederek konut satışlarının kimlere yapılacağını kararlaştırıyor. TOKİ piyasasın çok altında fiyatlarla konut satışı yapması nedeniyle oldukça yoğun ilgi görüyor. 

KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ OLMA FIRSATI 

TOKİ tüm bunların yanında vatandaşlara ödeme kolaylıkları da sağlıyor. Kira öder gibi vatandaşların konut sahibi olmalarına dair imkan yaratan TOKİ, konut teslimini yapmadan da ödemeleri başlatmayarak başka bir avantajı daha kullanıma sunuyor. 

TOKİ'nin şu anda konut satışı yaptığı iller ve projeler ile ödeme seçenekleri ile fiyatlar büyük bir merak konusu oluyor. Bu konuda Emlak365 olarak TOKİ'nin konut satış ilanlarını inceleyerek aktif satışta olan konutların şartlarını araştırdık. 

667 TL TAKSİTLE BALIKESİR MANYAS'TA TOKİ'DEN SATILIK KONUTLAR

TOKİ, Balıkesir ili Manyas İlçesi Kızık Mahallesi'nde yapılan konut projesinde şu anda 166 konutun satışı devam ediyor. 2+1 büyüklüğünde olan bu konutların fiyatları 136 Bin TL ile 199 Bin TL arasında değişiyor. 

TOKİ bu konutlar için ödeme şartlarını da açıkladı. Buna göre yüzde 12 peşinat istenirken 180 ay vade ile ödeme yapılabilecek. 667 TL taksitle bu projeden konut sahibi olunabilecek. 

TOKİ'DEN KIRŞEHİR'DE SATILIK KONUTLAR

Kırşehir Merkez Kındam Mahallesi'nde TOKİ tarafından yapılan 71 adet konut satışa çıkarıldı. Bu konutlar için 165 Bin TL ile 199 Bin TL arasında değişen satış fiyatları belirlendi. 

Bu konutları satın almak isteyen vatandaşlarda yüzde 12'lik bedeli peşin olarak ödemeleri isteniyor. 180 ay vade ile satılan bu konutlarda vatandaşların aylık taksitleri 810 TL oluyor. 

479 TL TAKSİTLE KONUT SATIŞI

TOKİ'nin Bolu'nun Seben ilçesinde inşa ettiği projesinde de şu anda konut satışı yapılıyor. Bu kapsamda 4 adet konut satışı gerçekleştiriliyor. Konutların satış fiyatları 143 Bin TL olarak açıklanırken TOKİ seçeneklere göre 180 ve 240 ay vade imkanı sunuyor. 

Yüzde 12 peşinat ödemesi yapanlar 180 ay vade hesabı ile aylık 703 TL taksit ödüyorlar. Yüzde 20 peşinat ödeyenler ise 240 ay vade ile 479 TL taksitle bu konutlardan satın alabiliyorlar.

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@