TOKİ'den Ayda 1.028 TL'ye 180 Ay Vade Avantajıyla Konut Satın Alma Fırsatı Geldi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kocaeli'nin Dilovası ilçesi Köseler Mahallesi'nde bulunan projede 184 konutun satışa çıkarıldığı açıklandı. TOKİ'den ucuz konut nasıl satın alınır?

TOKİ'den Ayda 1.028 TL'ye 180 Ay Vade Avantajıyla Konut Satın Alma Fırsatı Geldi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ucuz fiyata konut satışına devam ediyor. Türkiye'nin 81 ilinde devam eden TOKİ konut projelerinde aralıklarla satışa çıkan TOKİ bu şekilde vatandaşları uygun fiyatlarla konut sahibi yapıyor. Piyasanın oldukça altında olan bu konutlar vatandaşlara hem düşük fiyat hem de uzun vade imkanları ile satılıyor.

TOKİ'DEN SATILIK 184 ADET KONUT!

TOKİ tarafından yayınlanan son konut satış ilanına göre Kocaeli'nin Dilovası ilçesi Köseler Mahallesi'nde bulunan TOKİ projesinde 184 adet konut satışa çıkarıldı. Bu konutların 138'inin alt gelir grubu projesi ve 46'sının ise sosyal konut grubu projesi olduğu bildirildi. Ayrıca TOKİ bu konutlara ilişkin satış fiyatı, peşinat ve vade seçeneklerini de kamuoyuna ilan etti.

2+1 ALT GELİR GRUBU KONUTLAR

TOKİ'nin Kocaeli ili Dilovası ilçesi ve Köseler mahallesinde satışa çıkardığı 138 adet alt gelir grubu projesi konut satışının detayları belli oldu. Yapılan açıklamaya göre atışa çıkarılan konutların 2+1 büyüklüğünde olduğu açıklandı. Bu konutların fiyatlarının ise 210.258 TL ile 274.636 TL arasında değiştiği belirtildi.

Yapılan TOKİ bilgilendirmesine göre bu konutlar aylık 1.028 TL'den başlayan taksitlerle satılacak. Bu kapsamda yüzde 12 peşinat ödeyecek olan vatandaşlar geri kalan tutarı ise 180 ay vade imkanı ile ödeyebilecekler. 15 yıl kira öder gibi taksit ödemeye devam edecek olan vatandaşlar 15 yıllık sürenin ardından tüm borcu ödemiş olacaklar.

138 adet konut için başvuru tarihleri 24 Mayıs – 4 Haziran olarak açıklandı. Halkbank'ın Kocaeli şubeleri üzerinden yapılacak olan başvurular ile süreç ilerleyecek. Başvuru bedelinin ise 1.000 TL olduğu belirtildi.

3+1 TOKİ SOSYAL KONUTLAR

Kocaeli Dilovası Köseler'deki sosyal konut projesi ile satışa çıkarılacak olan 46 adet konut için de bilgilendirme yapıldı. 3+1 büyüklüğünde olan bu konutların satış fiyatlarının 270.801 TL ile 345.211 TL arasında değiştiği bildirildi. Bu konutları satın almak isteyecek olan vatandaşların aylık 1.204 TL'den başlayan teksitlerle bunu gerçekleştirebilecekleri açıklandı.

3+1 sosyal konutları satın alkmak isteyen vatandaşlara iki farklı ödeme seçeneği sunulacak. Buna göre yüzde 10 peşinat ödeyen vatandaşlar 120 ay vade ile ve yüzde 20 peşinat ödeyen vatandaşlar 180 ay vade ile bu konutları satın alabilecekler. 24 Mayıs ile 4 Haziran tarihleri arasında Halkbank Kocaeli şubelerinden yapılacak olan başvurularda 1.000 TL başvuru bedeli alınacak.

SONRAKİ HABER