TOKİ'den Bir Daha Bulunmaz Fırsat! İlk Siz Oturun Kiranın Yarısına Aylık 808 TL Taksitle 2+1 3+1 Tertemiz Sıfır Daireler

Devlet dar gelirli vatandaşları, hiç evi olmayanları ev sahibi yapacak! TOKİ alt gelir ve orta gelir grubu konut projeleri satış ilanları yayımlandı. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler dikkat!

Toki 08.03.2022 - 07:24 08.03.2022 - 07:24 Gülcan Özer

Ev sahibi olmak yükselen konut fiyatları neden ile her geçen gün biraz daha zorlaşırken süreçte yükselen ev fiyatlarına beklenen devlet müdahalesi TOKİ eli ile yapıldı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesine dahil edilen Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ üzerinden satışa çıkan alt gelir grubu ve orta gelir grubu sıfır konut projeleri ile kira öder gibi değil kiradan bile ucuz taksitlerle ev sahibi olma imkanı sunuldu. 

TOKİ Mart ayı Türkiye Geneli Açık Satış İlanları peş peşe yayımlanmaya devam ederken kurum bir yandan yeni satış projeleri üretmek için ihaleye çıkarken bir yandan da stokta olan konutlar için satış duyuruları yayımlıyor. Türkiye genelinde pandemi döneminde rekor seviyelerde yükselen konut fiyatları nedeni ile ortalama konut fiyatının 1 milyon liranın üzerine çıkması ile beraber asgari ücretli ve emekli kişiler için ev sahibi olmak hayal haline gelmişti. Süreçte devreye TOKİ girdi ve düşük aylık taksitlerle banka kredisi derdi olmadan ev sahibi olma yolunu açtı. 

BANKA KREDİSİ, PEŞİNAT, KONUT KREDİSİ DERDİ YOK! TOKİ SATILIK KONUT PROJELERİ MART 2022 LİSTESİ YAYIMLANDI 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından Mart ayına özel yeni satış ilanları yayımlanırken yeni projeler listeye eklenmeye devam ediyor. TOKİ alt gelir grubu ve orta gelir grubu konut projeleri ile kira öder gibi aylık taksitlerle ev sahibi olma yolunu açan 2+1 ve 3+1 sıfır daireler satışa sunuldu. 

toki mart ilanları 2022-1

Yayımlanan ilanda şu anda Düzce, Karaman, Kırıkkale, Konya ve Tekirdağ illerinde satışa sunulan alt gelir grubu ve orta gelir grubu konut projeleri olmak üzere toplamda 5 proje satışa sunuldu. 

toki konya satış ilanı

14.143 TL PEŞİNAT, AYLIK 392.87 TL TAKSİTLE TOKİ'DEN EV SAHİBİ OLMA FIRSATI! 

Satışa sunulan konut projelerinde son başvuru tarihi, TOKİ peşinat tutarı ve aylık taksit tutarları değişmekle beraber en ucuz fiyatlı TOKİ projesi Konya Akören ilçesinde satışa sunulan proje için talep edilen 14 bin 143 TL peşinat ve 392,87 TL aylık taksitle satışa sunulan konut projesi olarak öne çıktı. 

toki-banka-peşinatı

TOKİ'DEN SATILIK DAİRELER İÇİN EV ALMAK İSTEYENLER NASIL BAŞVURU YAPABİLİR?

TOKİ satılık daireler ve konut satış ilanları kurumun resmi internet sitesi olan TOKİ GOV TR üzerinden yayımlanmakta olup projeye başvuru yapmak isteyen kişiler kurumun sitesinde yayımlanan ilanlarda belirtilen tarih aralığında ilanda bilgisi verilen Ziraat Bankası ya da Halkbank şubeleri ile e-Devlet TOKİ sorgulama sayfası üzerinden başvurularını yapabilmektedir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@