TOKİ'den Bursa'ya 80 Bin Metrekarelik Yeni Millet Bahçesi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Bursa'ya yeni bir millet bahçesi yapılması için adım atıldı. TOKİ, Bursa'nın yeni millet bahçesi ihalesini gerçekleştirdi. 

Toki 28.07.2021 - 05:00 28.07.2021 - 05:00 Engin Uzunoğlu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Türkiye'nin 81 ilinde yoğun bir şekilde millet bahçesi yapımına devam ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük önem verdiği millet bahçeleri için kapsamlı bir çalışma gerçekleştiriliyor. 

Millet bahçesi yapımına Türkiye'nin farklı illerinde devam edilirken projesi hazırlanan ve yeri tespit edilen alanlar için Millet Bahçesi ihaleleri yapılıyor. İhale süreçleri tamamen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yönetiliyor. 

BURSA'YA YENİ MİLLET BAHÇESİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)  tarafından yapılan bilgilendirme açıklamasına göre Bursa'da Soğanlı Millet Bahçesi için harekete geçildi. 27 Temmuz 2021 Salı günü Bursa Soğanlı Millet Bahçesi için ihale yapıldı. 

MİLLET BAHÇESİ İÇERİSİNDE NELER VAR?

Soğanlı Millet Bahçesi ile alakalı olarak kapsamlı bilgiler yine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından kamuoyuna duyuruldu. Toplamda 80.637 metrekarelik bir alanda gerçekleştirilecek olan millet bahçesi inşaatı kapsamında bir de millet kıraathanesi yapılacak. 

toki millet bahçesi

Bursa Soğanlı Millet Bahçesi projesi içerisinde çok kapsamlı yapılar bulunuyor. Proje planlamasına göre millet bahçesi içerisinde çocuk oyun alanları, gezinti yolları, bisiklet parkuru, koşu parkuru gibi sosyal donatılara yer verilecek. 

İhale şartnamesi aracılığı ile duyurulan bilgilere göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yaptırılacak olan Bursa Soğanlı Millet Bahçesi içerisinde 2524 adet ağaç yer alacak. Bunun yanında 40.413 çalı ile örülmüş 59.976 metrekarelik bir yeşil alan yapılmış olacak.

101 ARAÇLIK AÇIK OTOPARK

Bursa Soğanlı Millet Bahçesi içerisinde yualnızca bu yapılar yer almayacak. Buna göre proje kapsamında çok amaçlı etkinlik alanı ve piknik alanı da yer alacak. 4'ü engellilere ait olmak üzere 101 araçlık bir de açık otopark yapılacak. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Bursa ilinde yapılacak olan Soğanlı Millet Bahçesi projesinde gelişmiş sosyal donatılar bulunuyor. Buna göre millet bahçesi içerisinde meyve bahçeleri, futbol ve voleybol sahaları da bulunacak. Vatandaşların ihtiyaçları kapsamında sosyal donatılara ekleme yapılabilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@