TOKİ'den Depremzedeler İçin Göl Manzaralı Konut Projesi!

Konut sahibi olmak yükselen ev fiyatları nedeniyle her geçen gün biraz daha zorlaşırken TOKİ süreçte bir kere daha devreye girdi ve depremzedelere ev müjdesi verdi.

Toki 17.04.2022 - 17:40 17.04.2022 - 17:40 Gülcan Özer

Türkiye'de konut fiyatları son dönemde yaşadığı yükseliş ile çok konuşulmaya devam ederken inşaat maliyet endeksinde yaşanan yükseliş fiyatları daha da yukarıya çekmeye devam ediyor. Ev fiyatlarında yaşanan artış kentsel dönüşüm projelerini de olumsuz etkilerken özellikle deprem riski yüksek illerde TOKİ devreye girmeye başlamıştı. 

Alt gelir grubu kişilerin ev sahibi olmasını sağlamak amacı ile TOKİ 100 bin sosyal konut projesi 2022 müjdesini Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum vermiş, yeni proje için beklenen açıklamayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakın zamanda yapacağını duyurmuştu. Sosyal konut çalışmaları sürerken TOKİ bir yandan da kentsel dönüşüm projelerine ağırlık verdi. 

TOKİ ELAZIĞ DEPREM KONUTLARI TESLİM EDİLİYOR! 

Elazığ'da 24 Ocak tarihinde 6.8 şiddetinde deprem büyük bir yıkıma neden olmuş, çok sayıda konut hasar almıştı. Süreçte hasar alan ve yıkılan konutların yerine TOKİ deprem konutları inşa edeceğini ilan etmişti. Süreçte temeli atılan konutlar için inşa süreci hızlandı. 

toki deprem konutları

TOKİ tarafından göl manzaralı olarak inşa edilen deprem konutları hakkında son durumu açıklayan Sivrice Kaymakamı Yunus Emre Vural 305 adet konut 86 adet iş yeri için teslime hazırlandıklarını belirterek "TOKİ kura sistemini uyguluyordu. Ama biz daha küçük bir yerleşim yeri olduğumuz için kura sistemini değil de vatandaşımızın kendi ailesi ve akrabasıyla eski komşularıyla birlikte oturmasını sağlayacak bir sistem denedik" diyerek herkesin kendi istediği evi seçtiğini ve vatandaşa çifte bayram ettireceklerini söyledi.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@