TOKİ'den İlk Kez Ev Alanlara Açık Satış 2021 Haziran Listesi Yayımlandı! 14 Bin Lira Peşinatla Sıfır Ev Sahibi Olma İmkanı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ Haziran ayı açık satış listesi 2021 duyurusunu yayımladı. Yayımlanan liste ile asgari ücretlilere, emeklilere, engellilere ve dar gelirli ailelere özel olarak kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sunulan alt gelir grubu açık satış listesi haberimizde! TOKİ Gov TR adresinden satışa sunulan ucuz ev ilanları hangileri, TOKİ açık satış 2021 listesi ile TOKİ ev fiyatları kaç TL?

TOKİ 14.06.2021 - 16:20 14.06.2021 - 16:20

TOKİ Genel Müdürlüğü tarafından satışa sunulan özel konut projeleri listesi yayımlandı. TOKİ tarafından çekilişsiz, kurasız olarak satışa sunulan ucuz konut projeleri ile hiç evi olmayan asgari ücretl çalışanlara, emekliler, şehidin dul eşi ve yetimlerine ve engelli vatandaşlara kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sunuldu. 

TOKİ ALT GELİR GRUBU AÇIK SATIŞ İLANLARI NE DEMEK? TOKİ'DEN ÇEKİLİŞSİZ KURASIZ EV SAHİBİ NASIL OLUNUR?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından satışa sunulan konutlar kuralı satış ve açık satış olmak üzere iki ana kategoride başvurulara açılmaktadır. Alt gelir grubu TOKİ konutları ucuz fiyatlarla satılması nedeni ile yoğun başvuru almakta olup haksılığın önüne geçilebilmesi adına bu projelerde hak sahipleri kura çekimi ile belirlenmektedir. 

Daha önce satışa sunulmasına rağmen yeteri kadar başvuru almayan ya da kura çekimi ile konut sahibi olmaya hak kazanmalarına rağmen bazı kişilerin aranılan TOKİ başvuru şartlarını taşımadıkları nedeni ile adlarına çıkan konutların iptal edilmesi veyahut da adına kura isabet eden kişilerin bu konutu almaktan vazgeçmeleri gibi nedenlerle konutların boşta kalması nedeniyle daha sonra bu konutlar toplu olarak TOKİ açık satış listesi ile çekilişsiz kurasız olarak satışa sunulmaktadır. 

Bu konutlar TOKİ GOV TR internet sitesi üzerinden ilan edilmekte olup, belirtilen tarihler aralağında ilk başvuru yapan kişiden başlamak üzere başvuru önceliğine göre konut satışı yapılmaktadır. 

14 BİN TL PEŞİNAT, 388 LİRA TAKSİTLE EV SAHİBİ OLMA İMKANI SUNULDU! 

Satışa sunulan projeler için başvurular TOKİ GOV TR internet sitesi üzerinden kabul edilmekte olup bu projeler arasında yer alan Giresun Güce toplu konut projesi için peşinat tutarı 14 bin lira ve aylık taksit tutarı ise 388 liradan başlamakta olup konut başvuruları Ziraat Bankası Güce şubesi üzerinden kabul edilmektedir.

Yorumlar (3)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@