TOKİ'den Yüzde 10 Peşinat, 180 Ay Taksitle Satılık 2+1 Evler! Aylık 1.047 TL, 1.165 TL, 1.380 TL Ödeme Yapılıyor!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) kiradan dahi ucuz fiyatlarla konut satışı yapmayı sürdürüyor. TOKİ 2+1 evleri kaç TL taksitle satıyor?

Toki 16.05.2022 - 19:32 16.05.2022 - 19:32 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ev sahibi olmak isteyenler oldukça yüksek maliyetlerle karşılaşıyorlar. Emlak piyasasından sadece dar gelirli vatandaşlar değil orta gelirli vatandaşların dahi bir ev satın alma imkanları kalmadı. Buna karşın vatandaşların büyük bir çoğunluğunun tüm dikkatleri Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın kurumlarından olan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'na (TOKİ) çevrildi. TOKİ'nin uygun fiyatla konut satıyor olması ev sahibi olmak isteyenleri heyecanlandırmaya yetiyor. 

SOSYAL KONUT PROJELERİ İÇİN HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

TOKİ'nin en büyük ilgi gören projeleri sosyal konut projeleri oluyor. Bu kapsamda oldukça ucuza mal edilebilen konutlar aynı şekilde vatandaşlara ucuz fiyatlarla satılıyor. TOKİ bugüne kadar çok sayıda sosyal konut projesi yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı konut finansman paketinde sosyal konut projelerinin yapılabilmesi için TOKİ'ye çok ciddi bir kaynak aktarıldığı bildirildi. Bu kaynak 81 ilde yapılacak olan sosyal konut projelerinde kullanılacak. TOKİ bu projelerin hazırlıklarına devam ederken ilerleyen günlerde kapsamlı bir açıklama yapılması bekleniyor.

TOKİ KREDİ KULLANILMADAN TAKSİTLE EV SATIYOR

TOKİ tarafından uygulanan sistem gereği vatandaşlara konut kredisi kuıllanmadan ev sahibi olma imkanı veriyor. Bu kapsamda geliştirilen ödeme sistemi TOKİ'nin uygun fiyat politikası kadar ilgi görüyor. Buna göre TOKİ'den konut satın almak isteyen vatandaşlar ilk önce çeşitli oranlarda peşinat ödemesi yapıyorlar. Bu peşinat ödemesinin miktarı projeye v ekonuta göre değişiyor. Yüzde 5 peşinat ile de konut satışı yapılabiliyor yüzde 50 peşinat da talep edilebiliyor. Bu peşinat ödemesi ile vatandaşlar vade imkanı elde ediyorlar. Kalan borç 120 ay, 180 ay, 240 ay vadelere yayılarak vatandaşlar tarafından taksitler halinde ödenebiliyor.

TOKİ'DEN TAKSİTLE SATILIK 2+1 EVLER

TOKİ'nin yoğun konut satışı yaptığı bir süreçten geçilmiyor. Az sayıda satışa çıkarılan konutların mali şartları da merak ediliyor. Şu anda Malatya Pütürge'de TOKİ'nin bir projesinde 56 adet 2+1 ve 3+1 konut satışa çıkarıldı.

toki konut satışı 1

TOKİ'nin Malatya projesinde satışa çıkardığı 2+1 büyüklüğündeki konutların fiyatlarının 209 Bin TL'den başlayıp 380 Bin TL'ye kadar çıktığı bildirildi.

toki konut satışı 2

TOKİ tarafından 209 Bin TL'ye satışa çıkarılan 2+1 konut için yüzde 10 peşinat ödeme şartı bulunuyor. bu ödemeyi yapan vatandaşlar kalan borcu 180 ay vadeli olarak her ay 1.047 TL ödeme yaparak kapatabiliyorlar.

toki konut satışı 4

TOKİ'nin 233 Bin TL fiyat belirlediği 2+1 konut için de yüzde 10 peşinat şartı uygulanıuyor. Bu şartı yerine getirenler 180 ay vade imkanından yararlanıp aylık 1.165 TL taksit ödeyerek ev sahibi oluyorlar.

toki konut satışı 3

TOKİ'nin aynı projede 276 Bin TL'ye sattığı konut için de yüzde 10 peşinat ve 180 ay vade imkanı sağlanıyor. Bu konut için aylık 1.380 TL taksit ödeniyor.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@