TOKİ'nin İstanbul'da İnşa Edeceği 1.044 Konut İçin İhaleler Yapılacak!

Çevre ve Şehircilik bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul'da inşa edilecek 1.044 adet konutun ihalesi gerçekleştirilecek. 

Toki 10.10.2021 - 03:00 10.10.2021 - 03:00 Engin Uzunoğlu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Türkiye'nin 81 ilinde konut projeleri üretilmeye devam ediliyor. Dar ve orta gelirli vatandaşların konut sahibi olmalarına imkan tanıyan TOKİ aynıo zamanda kentsel dönüşüm projelerinde de sorumluluk alarak depreme karşı dayanıklı konut üretiminin yapılmasını sağlıyor. 

TOKİ'DEN 81 İLE ÖZEL KONUT PROJELERİ

TOKİ'ye verilen misyon gereği vatandaşlara uygun maliyetler konut üretimi yapan kurum oldukça geniş bir proje kaynağına sahip olduğu biliniyor. Şu anda Türkiye'nin 81 ilinde de TOKİ tarafından başlatılan konut projelerin in inşası devam ediyor. Bununla da kalmayan TOKİ yeni konut projeleri için de hazırlıklar yapıyor. Projelendirme aşaması tamamlanan yeni projelerde ihale aşamasına geçiliyor. 

TOKİ tarafından belirli aralıklarla yeni konut projeleri için ihaleler yapılıyor. Bu ihalelere katılan inşaat firmaları TOKİ'nin yeni konutlarını belirli bir şartnameye göre inşa etmek için sorumluluk alıyor. Bu şekilde düşük maliyetle konut üretimi yapılırken konut satın almak isteyen vatandaşlar bu  konut projesi ihalelerini yakından takip ediyorlar. İhalesi yapılan ve inşaata başlanan konutlar için satış süreci başlayacağı için konut sahibi olmak isteyenler bu ihalelere dair gelişmeleri merak ediyorlar. 

İHALE TAKVİMİ BELLİ OLDU

TOKİ tarafından her hafta ayrı projelerin ihaleleri yapılıyor. 11 – 15 Ekim haftasının TOKİ ihale takvimi açıklandı. Buna göre TOKİ, İstanbuL'da yapılacak iki önemli konut projesinin ihalelerini gerçekleştirecek. Bu ihaleler ile toplamda 1.044 adet konut inşa edilecek. Bu konut projelerinin birisinin Esenler ilçesinde diğerinin ise Başakşehir ilçesinde olduğu bildirildi. 

ESENLER'DE 315 KONUTLUK PROJE

TOKİ'nin verdiği bilgilere göre 11 Ekim 2021'de saat 14 30'da E-ihale yoluyla İstanbul İli Esenler İlçesi Güney Proje Alanı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 3. Etap 2. Bölge 315 Adet Konut, 4 Adet Dükkan İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi yapılacak. Bu proje kapsamında 315 konut inşa edilecek. İnşaat süreci ihale sonucunun belli olması ve yer tesliminin gerçekleşmesinin ardından kısa bir süre içerisinde başlayacak. 

BAŞAKŞEHİR'DE 729 KONUT İNŞA EDİLECEK

TOKİ'nin bir diğer ihale bilgilendirmesi ise İstanbul Başakşehir Kayabaşı Batı Bölgesi 1. Kısım 729 Adet Konut ve 25 Adet Dükkan İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi oldu. Bu ihale de 12 Ekim 2021'de saat 15:00'da E-ihale yoluyla yapılacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@