TOKİ'nin kurasız konut satışları! Sakın kaçırmayın 120 180 240 ay vadeyle ilk giden alır

TOKİ Başkanlığı'nın konut satış sisteminde; açık satış, kurasız şekilde satılan dairelerde bulunuyor. Başvurular açıldığında ilk gidenin aldığı konutlara 120 ve 180 ay vade uygulanıyor.

Toki 19.05.2022 - 13:47 19.05.2022 - 13:47 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - ÖZEL HABER / Konut satış fiyatlarının geldiği nokta vatandaşların artık çok daha zor koşullarda ev sahibi olmalarına neden oldu. Ekonomik durumu çok yüksek seviyede olmayan, dar gelirli olan vatandşaların ev sahibi olabilmeleri için tek şans ise TOKİ olarak gösteriliyor. Sabit maaşı olan ve yüksek enflasyon oranları nedeniyle zorlanan vatandaşlar için kira öder gibi ev sahibi olma olanağı sadece TOKİ'de 

TOKİ KURASIZ KONUT SATIŞLARI DA YAPIYOR

TOKİ Başkanlığı'da devam eden projeleri ile birlikte tamamlanmış ancak tümü satılmamış konut satışlarını farklı dönemlerde resmi sitesi üzerinden satışa çıkarıyor. Bu konut satışları için vatandaşlara bir miktar peşinat ödenmesinin yanında 120 ay vadeli ödeme planı oluşturuluyor. Vade süreci 180 hatta 240 ay olabiliyor. Konut satışları ise Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın belirlediği sisteme göre yapılır. Bu sistemler ise 3'e ayrılıyor. 

toki kurasız konut satışı mayıs 2022

Kuralı Konut Satışları

Kuralı konut satışı ile ev sahibi olmak isteyenler için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı bir duyuru hazırlar. Konutun hangi şehirde olduğunu 2+1 ve 3+1 olduğunu, m2 büyüklüğünü, kat cephe gibi tüm özelliklerini ilan eder. Konut için bir fiyat tablosu açıklayan TOKİ ödeme planının yüzde kaç peşinat ve kaç ay vade olduğunu bildirir. Tüm bu özellikler kişilere uyarsa e-Devlet üzerinden başvuru alınır. Başvuru ücreti ödenerek başvurular tamamlanır. Kura çekilişi sonrası ismi çıkanla satış sözleşmesi imzalanır. 

Açık Artırmalı Konut Satışları

TOKİ Kısa süre önce 39 şehirde 105 konutu açık artırma ile sattı. Ankara, İstanbul ve İzmir'in de yer aldığı bu satışlar ile vatandaşlar belirlenen ilk teklif fiyatı üzerinden açık artırmaya katıldılar. Kendileri gibi aynı daire için başvuru yapanlar ile konuta teklif sunan vatandaşlardan en yüksek teklifi sunan konutu aldı. Aylık veya birkaç aylık dönemlerde açık artırmalı konut satışları yapılıyor. 

Kurasız, Açık Satış ile Konut Satışları

Kurasız konut satış ilanları son dönemlerde çok fazla yayımlanmasa da TOKİ'nin satış sistemi içinde. Her an TOKİ'den herhangi bir şehir için kurasız konut satış ilanı gelebilir. Bu ilanlar ile vatandaşlar başvurular açıldığında hemen başvuru yaparak istedikleri konutu alabilirler. 120, 180 ve 240 ay vade olanakları sunulabilir. 

toki kurasız konut satışı mayıs 2022 2

İLANLARI NASIL TAKİP EDECEĞİM?

Konut satışlarına dair listeleri emlak365.com olarak TOKİ'de yayımlanır yayımlanmaz sizlerle paylaşıyoruz. Uygulamamız ve mobil bildirimimizden ziyaretçilerimiz satış ilanlarını anlık öğrenebiliyorlar. İsteyenler ise dönem dönem TOKİ'nin resmi web sayfasından bu ilanların yayımlanıp yayımlanmadığını görebilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@