TRT 1'in Uyanış Büyük Selçuklu Dizisinin Saray Ve Savaş Sahneleri Nerede Çekiliyor?

TRT 1'in iddialı dizilerinden olan Uyanış Büyük Selçuklu dizisi büyük bir hayran kitlesine ulaşmayı başardı. Her pazartesi akşamı yayınlanan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin saray ve savaş sahneleri nerede çekiliyor?

Emlak Magazin 29.03.2021 - 19:56 29.03.2021 - 19:56 Serhat Karaman
TRT 1'de bu sezon yayın hayatına başlayan ve kısa bir süre içerisinde milyonlarca hayran kitlesi oluşturmayı başaran Uyanış Büyük Selçuklu dizisi hakkında merak edilen konular internette araştırılmaya devam ediliyor. Özellikle çarpıcı konusu ve çok gerçekçi savaş sahneleri ile ilgi uyandıran Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin nerede çekildiğine dair büyük bir merak yaşanıyor.

Büyük Selçuklu Devleti'nin Melikşah dönemini anlatan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin çekim teknikler her geçen hafta daha fazla övgü almaya devam ediyor. Saray sahnelerinde ise saray ihtişamı tüm detayları ile aktarılırken bu sahnelerin nerede çekildiği de çok büyük bir merak konusu olmaya devam ediyor.UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU NEREDE ÇEKİLİYOR?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi hakkında merak edilen konuların başında dizinin nerede çekildiği olmaya devam ediyor. Bu dizinin çekimleri için yapımcı firma tarafından özel bir film platosu kuruldu. Bu film platosunda dönemin gerçekliğinin yansıtılabilmesi için dizinin tarih danışmanlarının yönlendirilmesi ile yapılar inşa edildi. Bu yapılar da film çekimleri bulunuyor. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin film platosunun İstanbul Beykoz ve Riva'da bulunan ormanlık alanda olduğu belirtildi.

İSFAHAN SARAYI NEREDE?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Sultan Melikşah'ın oturduğu İsfahan Sarayı'nın nerede olduğu merak ediliyor. Büyük Sekçuklu Devleti'nin merkezi olan İsfahan Sarayı gerçekte Türkiye topraklarında bulunmuyor. İran'ın İsfahan kentinde bulunan saray o dönem Büyük Selçuklu Devleti'nin merkezi olmuş. Dizi için İstanbul'da o saray tarihi dokularıyla film platosunda yeniden inşa edilmiş.SAVAŞ SAHNELERİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin en çok merak edilen hususları da gerçekçi ve profesyonel çekimlere sahip olan görkemli savaş sahnelerinin nerede çekildiği oldu. Dizinin savaş sahnelerinin çekimi için yapımcı şirket tarafından özel bir ekip kuruldu. Bu ekip Riva ve Beykoz'da bulunan mekanların savaş sahneleri için uygunluğuna karar verip ona göre o alanları set haline dönüştürüyor. Doğal mekan anlayışından ödün verilmezken gelişmiş tüm çekim teknikleri Beykoz ve Riva'daki ormanlık alanda uygulanıyor.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@