Tüm Özellikler İlk Kez Bir Telefonda Toplandı! TLC Hem Katlanan Hem de Büyüyen Telefonunu Açıkladı

TCL Çin'de düzenlemiş olduğu yeni bir tanıtım sonrasında hem katlanan hem de genişleyen telefonunu tanıttı. Yeni telefon tüm aranan özellikleri bir arada toplamış gibi görünüyor.

Teknoloji 07.12.2021 - 16:20 07.12.2021 - 16:24 Elif İşçi

Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte katlanabilir telefonlar gündeme gelmeye başladı. Hem her ihtiyaca uygun olması hem de az yer kaplaması nedeniyle katlanabilir telefonlar tercih sebebi olmaya başladı. büyük markalar da bu süreçte katlanabilir telefonlar için harekete geçtiler.

TCL isimli teknoloji firması geçtiğimiz günlerde Çin’de düzenlenen bir tanıtım sonrasında katlanabilir akıllı telefon modelini tanıttı. Şimdiye kadar tanıtılan akıllı telefonlardan çok farklı olarak birçok özelliği bünyesinde taşıdığı belirlendi.

HEM KATLANIP HEM GENİŞLEYEN TELEFON TASARLANDI

Katlanabilir telefon teknolojisi hakkında son olarak en heyecanlandıran haber Çin’den geldi. TCL konsept olarak tasarladığı telefonunun tanıtımını gerçekleştirdi. Çok merak uyandıran ve aynı zamanda da çk konuşulan telefonun ise ise Fold’n Roll olarak belirlendi.

Telefonun en dikkat çekici özelliklerinden birisi de hem katlanması hem de aynı zamandan yana doğru katlanıyor olması oldu. TCL yeni telefonu hakkında sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu. Telefonun fikri teknoloji dünyasına aslında çok uzak değil. Mühendisler tarafından daha önce fikir konusunda paylaşım yapıldığı belirtilmişti.

TLC YENİ TELEFONUN ÖZELLİKLERİNİ PAYLAŞTI

Tüm Özellikler İlk Kez Bir Telefonda Toplandı! TLC Hem Katlanan Hem de Büyüyen Telefonunu Açıkladı

Daha önce tanıtılan pek çok telefon ya enine doğru genişliyor ya da katlanıyordu. TLC’nin yeni telefonu ile birlikte tüm özelikler tek bir cihazda toplanmış oldu. Telefonun açılması ile birlikte neredeyse tablet büyüklüğünde bir ekranın kullanıma hazır hale geldiği görülüyor.

Teknoloji şirketlerinin konsept adı altında üretmiş oldukları pek çok model aslında hayata geçirilmiyor. Bu süreçte üretime geçen modellerin oldukça sınırlı olduğu görülüyor. Henüz Fold’n Roll isimli modelin satışa çıkıp kullanıcı ile buluşup buluşmayacağı da henüz bilinmiyor. Teknoloji kulislerinde konuşulanlara göre katlanabilir telefon pazarının gelecek 2 yıllık zaman dilimi içerisinde 10 kat büyümesi bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@