Türk Kadınlarına ve Tanju Özcan'a Ağır Hakaretler Eden Afgan Gazeteci Sunatullah Saadat Kim? Türkiye'de Nerede Çalışıyor

Türk kadınlarına hakaret eden Sunatullah Saadat isimli Afgan Gazeteci büyük tepki çekti. Peki Sunatullah Saadat kim, nerede çalışıyor, kaç yaşında nerede yaşıyor?

Türk Kadınlarına ve Tanju Özcan'a Ağır Hakaretler Eden Afgan Gazeteci Sunatullah Saadat Kim? Türkiye'de Nerede Çalışıyor

Sosyal medya üzerinde kendini Afgan bir gazeteci olarak tanıtan kişinin Türk kadınları ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a dair sözleri gündem oldu. Ağır hakaretlerde bulunan sözde Afgan Gazeteci, Türkiye'nin kültürle bozulduğunu, kadınların ise çıplaklıkla para kazandığını söyleyecek hadsizlikte bulundu.

TÜRK KADININA, İNSANINA VE SİYASİLERE HAKARET ETTİ

İnternet üzerinden yayınladığı bir video ile Türk kadınlarına, gençlere ve bazı siyasi isimlere hakaret eden Sunatullah Saadat isimli şahsa tepkiler ise çığ gibi büyüdü. Twitter'da söz konusu şahsın Türk kadınına, insanına ve Tanju Özcan'a hakaretten dolayı tutuklanması için çağrı yapıldı.

Şahıs yayımladığı videosunda "Göğüslerini göstererek para kazanan sizin gençleriniz değil mi? Google'a yaz, ne çıkıyor? Çıplak kadınlar çıkıyor. Sizin ülkenizi kültürle bozmuşlar" ifadelerini kullandı. Bununla birlikte Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a da hakaret eden şahıs daha sonra sözleri için özür mesajı yayımladı.

SUNATULLAH SAADAT KİMDİR?

Sunatullah Saadat'ın kim olduğuna ilişkin çok fazla bilgi bulunmuyor. Şahıs kendini Afgan Gazeteci olarak tanıtıyor. Türkiye'de yaşadığı bilinen kişi ise henüz 25'li yaşlarında bulunuyor. Youtube üzerinden videolar yayınlayan şahsın İnstagram'dan 8 bin takipçici var. Bunun dışında Youtube ise 2.095 abonesi bulunuyor.

ÖZÜR MESAJI YAYIMLADI

Kendi ülkesinden kaçıp gelen ve Türkiye halkına hakaret eden şahıs daha sonra geri adım attı. Mesajında sözlerinden dolayı özür dilediğini söyleyen şahıs "Bu şey özür dilemekle olmaz biliyorum, çoğunuz öfkelisiniz ve beni öldürmek istiyorsunuz. Tamam ben ölmeye de razıyım. Ama ben bu video üzerinden bütün Türkiye milletinden, Türkiye kadınlarından ve sayın Tanju Özcan'dan özür dilerim." dedi.