Türk Telekom Çöktü Mü, İnternet Neden Yavaş, Çekmiyor?

Türk Telekom müşterileri bir süredir internet erişimi hakkında sorunlar yaşadıklarını belirterek sosyal medya platformları üzerinden araştırmalara başladı. Özellikle de internet yavaşladı, internet neden çekmiyor, internette sorun mu var? soruları gündeme taşınırken Türk Telekom çöktü iddiaları gündeme getirildi. Peki, internet yavaşladı diyenler ne yapmalı, internet çöktü mü son dakika 2021?

Teknoloji 29.06.2021 - 14:20 29.06.2021 - 14:20 Serhat Karaman

Evde geçirilen sürenin artması ile beraber internet kullamınıda adeta patlama yaşanırken aşırı yoğunluk nedeni ile pek çok internet sağlayıcısının da alt yapısında sorunlar yaşanmıştı. Küresel çapta yaşanan arızalar da meydana gelirken uzun süreli internet kesintilerinin yanı sıra internette kopma ve hız sorunları da sık sık gündeme gelmişti. 

Türkiye'nin en büyük cep telefonu operatörleri arasında yer alan ve güçlü alt yapısı ile dikkat çeken Türk Telekom aboneleri bugün internetin aşırı yavaşlaması nedeni ile şikayetlerde bulunmaya başladı. Ankara başta olmak üzere farklı şehirlerde bulunan kullanıcılar sık sık kopma sorunu yaşadıklarını ve internetin normalden daha yavaş olduğunu belirterek şikayetlerde bulunurken "internet çöktü mü?" sorusu gündeme geldi. 

TÜRK TELEKOM İNTERNET ÇÖKTÜ MÜ SON DAKİKA 2021?

Konu hakkında Türk Telekom tarafından henüz net bir açıklama yapılmazken kullanıcıların büyük bir bölümü internette hız konusunda şikayette bulundu. İnternet hızının son derece yavaş olduğunu belirten kullanıcılar yine aralıklarla bağlantı ve kopma sorunları yaşadıklarını dile getirdi. Türk Telekom internet sitesi üzerinen henüz genel arıza ile ilgili bir bilgilendirnme yapılmazken Türk Telekom planlı kesintiler haberi içerisinde de Ankara için herhangi bir planlı internet kesintisi haberi yer almadı.

Ancak sosyal medya üzerinden kullanıcılar özellikle de internette hız sorunları ve yavaşlama konusunda şikayette bulunurken arama motorları üzerinden de internet çöktü mü, neden yavaş soruları için yapılan aramalarda yaşanan artış dikkat çekti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@