Turkcell Artık Kripto Para Birimleri İle Paycell Üzerinden İşlem Yapma İmkanı Sunacak!

Şuan için açıklama kamuoyuna sunulmuş olmasa da Paycell bölümünde artık BTC, ETH, Stellar Lumens, Litecoin, Bitcoin Cash, Bitcoin kripto para birimlerinin tümüne yer verilmiş olması kullanıcıların dikkatini çekti.

Turkcell Artık Kripto Para Birimleri İle Paycell Üzerinden İşlem Yapma İmkanı Sunacak!

Şuan için açıklama kamuoyuna sunulmuş olmasa da Paycell bölümünde artık BTC, ETH, Stellar Lumens, Litecoin, Bitcoin Cash, Bitcoin kripto para birimlerinin tümüne yer verilmiş olması kullanıcıların dikkatini çekti. Bunun ardından kripto para birimlerinin ödeme sistemlerine dahil olduğu anlaşıldı.

Yapılan Yenilik Nasıl Farkedildi?

Son olarak dün gece saatlerinde bir gelişme yaşandı ve kullanıcıların bunu fark etmesi üzerine, geç saatlerde Alp Işık Twitter hesabından çeşitli ekran görüntüleri paylaştı. Bu ekran görüntüsünde ise Paycell ara yüzünde ‘’dijital varlıklar artık Paycell’de ‘’ başlığı yer alıyordu. İlk olarak BTC, ETH ev XLM kripto para birimlerinin duyuru yanına eklenerek öne çıkarıldığı uygulamada bu kripto paralar ile işlem yapılabilecek.

Diğer yandan Paycell içinde kripto para birimlerinin ne olduğu ne gibi avantajlar sundukları ve ne işe yaradıkları hakkında da bir açıklama verilmişti. Hiçbir merkezi otoriteye bağlı olmayan dijital varlıklar olarak temel tanım üzerinden tanıtılan kripto para birimlerinin ise, Coinbase cüzdanda saklanabileceği açıklanmıştı.

Uygulama İçinde Açıklama Bölümü

Uygulamanın açıklama alanında, Turkcell ve Coinbase arasında olan iş birlik ile bu uygulamada kullanılacak olan kripto para birimlerinin sigortalı Coinbase cüzdanlarında saklanacağı ve cüzdandan transfer ile ödemelerin ve diğer işlemlerin yapılacağı belirtilmişti.

Paycell ile artık kripto para birimlerin hızlı ve basit adımlar ile alınıp-satılabileceği, 7/24 saat kısıtlaması olmaksızın cüzdanlar arası kripto para birimi transferi yapılabileceği, bir nevi kripto para borsasına ait işlemlerin gerçekleştirilebileceği duyuruda belirtiliyor. Bu sabah itibari ile Paycell ana sayfasına giriş yapan kullanıcıların tümü bu alanı ve alım-satım işlemine ait duyuruyu görebilecekler.

Tüm transfer işlemlerinden geleneksel bankacılık para transferi masraflarından çok daha düşük işlem ücreti doğuran kripto para birimleri ile artık dakikalar içinde ödeme yapılabilirken, cüzdanlarda yer alan dijital varlıklar ile yatırım gerçekleştirilecek.