Türkiye Beşik Gibi Sallanıyor! Bingöl'ün Ardından Bir Son Dakika Deprem Haberi Konya'dan Geldi

Bingöl ve Elazığ depremleri ile sarsılan Türkiye için Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından yeni bir son dakika deprem haberi daha duyuruldu. Konya'da deprem mi oldu?

Türkiye Beşik Gibi Sallanıyor! Bingöl'ün Ardından Bir Son Dakika Deprem Haberi Konya'dan Geldi

AFAD ve Kandilli Rasathanesi tarafından yeni son dakika deprem haberleri peş peşe açıklanmaya devam ediyor. Aktif fay hatlarının yoğun olduğu bir coğrafya üzerine kurulu bulunan Türkiye'de ne yazık ki pek çok büyük şehrimiz yüksek deprem riski altında bulunuyor.

Deprem ülkesi olmamıza rağmen kentsel dönüşüm konusunda halen yeterli başarıya ulaşılamazken riskli yapı stoku bulunan illerimizin sayısı da artıyor. Dün Bingöl'de yaşanan depremin ardından Türkiye bu sabah güne Elazığ depremi ile başlarken az önce de Konya'da deprem olduğu duyuruldu.

KANDİLLİ RASATHANESİ BİNGÖL DEPREMİ! BİNGÖL'DE DEPREM Mİ OLDU?

Bingöl dün gece yarısı 03:49 sularında meydana gelen 4.7 şiddetindeki deprem ile sarsıldı. Depremin merkez üssü Bingöl'ün Yayladere ilçesi olarak açıklanırken ilk belirlemelere göre depremde can ve mal kaybı yaşanmadı.

afad bingol depremi

AFAD SON DEPREM HABERLERİ: KONYA MERAM'DA DEPREM Mİ OLDU?

Bingöl'de meydana gelen depremin ardından sabah 06:59'da Elazığ'da deprem meydana gelirken 12:30'da ise Konya bu sefer depremle sarsıldı. Konya depreminin şiddeti 4.2 olarak açıklanırken deprem nedeni ile şehirde kısa süreli panik yaşandığı belirtiliyor.

afad son deprem haberleri

Deprem hareketliliği uzmanlar tarafından da yakından takip edilirken uzmanlar kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verilmesini ve deprem riski yüksek illerde depreme karşı en büyük önlemin riskli binaların yıkılması olduğunu belirtiliyorlar.