Türkiye Suriyeli Mülteciler İçin Sınırları Açtı, Yunanistan Sınır Kapısına Asker Sevkiyatına Başladı!

Türkiye, Suriyeli rejim unsurları tarafından yapılan saldırıların ardından sınır kapılarını Suriyeli mültecilere açacağını duyurmuştu.

GÜNDEM 28.02.2020 - 11:50 15.07.2021 - 00:09 SERHATMEDYA

Türkiye, Suriyeli rejim unsurları tarafından yapılan saldırıların ardından sınır kapılarını Suriyeli mültecilere açacağını duyurmuştu. Kararın açıklanmasının ardından Türkiye'nin farklı yerlerinden çok sayıda mülteci Edirne sınır kapısına doğru yürüyüşe çıkarken Yunanistan yaşanan gelişmelerin ardından sınır kapısın asker sevkıyatı yapmaya başladı.

Türiye ile Suriye arasında yaşanan gerginliklerin ardından dün gece gelen 33 şehit haberi yürekleri dağladı. Şehitlerimizin silah arkadaşları anında karşılık vererek Suriyeli rejim unsurlarını yoğun ateş altına almıştı. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan operasyonların ardından Reuters ise sınır kapılarının açılacağı haberini son dakika olarak geçmişti. SURİYELİ MÜLTECİLER SINIR KAPILARINA AKIN ETTİ, YUNANİSTAN GÜVENLİK ÖNLEMLERİNİ ATTIRDI! Konu hakkında gelen ilk bilgilere göre AFP son dakika haberi olarak Türkiye tarafından alınan kararın ardından Yunanistan'ın sınır bölgesinde güvenlik önlemlerini arttırdı. Kararın basında geniş çaplı olarak yer almasının ardından Suriyeli göçmenlerin yoğun bir şekilde sınır kapılarına doğru yola çıktıkları görülürken sınır kapısına yoğun bir şekilde ilerleyişin devam ettiği görüldü. 

REUTERS HABER AJANSI SON DAKİKA GEÇTİ: TÜRKİYE SINIR KAPILARINI AÇTI, SURİYELİ GÖÇMENLER AVRUPA ÜLKELERİNE GEÇİŞ YAPACAKÜst düzey bir Türk yetkiliye dayandırılan özel bir haber haber hazırlayan Reuters haber ajansı Türkiye'nin sınır kapılarını açtığı yönünde haber servis etmişti. Söz konusu haberin yerel basın tarafından da duyurulmasının ardından Edirne'de Suriyeli mülteci hareketliliği başladı. İdlib'de kalan Suriyeli mültecilerin rejim unsurları tarafından başlatılan yoğun bombardıman sonrasında Türkiye sınırına doğru hareket ettiği açıklanırken Türkiye ikinci bir göç dalgasına dayanamayacağını ve sınır kapılarını açacağını duyurdu. 

Türkiye sınırları üzerinden Avrupa ülkelerine geçiş yapmak isteyen Suriyeli mültecilere asker ve güvenlik güçleri tarafından müdahale edilmeyeceği haberlerini duyan Suriyeli mülteciler çoluk, çocuk Edirne'ye doğru hareket etmeye başlarken ilk gelen bilgilere göre 300 kişilik bir grubun Karaağaç Mahallesi'nden Yunanistan'a açılan Pazarkule Sınır Kapısı'na ulaşmak için harekete geçtiği açıklandı. 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@