Türkiye'de Bayram Öncesi Tatil Göçü Başladı

Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala otellerde rezervasyonlar dolmaya başladı. Bayramda 3 milyon kişi seyahat edecek ve Türkiye 'de tatil göçü yaşanacak.

Gündem 28.04.2022 - 12:33 28.04.2022 - 12:33 Gülşah Konuk Akın

Ramazan Bayramı için geri sayım başladı. Daha şimdiden otellerde ve tatil beldelerinde rezervasyonlar hız kazandı. Bayram için Ege ve Akdeniz otellerinin dolmasının yanı sıra GAP otelleri ve Kapadokya'da da yer kalmadı. Tatilciler Ege'de Bodrum, Marmaris ve Çeşme'yi, Antalya'da ise Belek ve Lara'yı tercih ediyor. Resort oteller daha bayram gelmeden %80 doluluk oranına ulaştı.

Bayram tatilinde en çok tercih edilen yerlerden biri de Kapadokya oldu. Bayram öncesinde %80 doluluk oranına ulaşan otellerin bayram zamanı full olması öngörülüyor. Güneydoğu Anadolu bölgesi de bu bayram da tercih edilen yerler arasında. Özellikle Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Gaziantep büyük ilgi görüyor. 

tatil-1

TURİZM SEKTÖRÜ CANLANDI ULAŞTIRMA SEKTÖRÜ DE HAREKETLENİYOR
Turizm sektörünün canlılık kazanması ulaştırma sektöründe de hareketlilik yaşanmasını sağlıyor. 30 Nisan ile 9 Mayıs 2022 tarihleri arasında otobüs ile 1 milyon 800 bin kişi, uçakla 1 milyon 100 bin kişi, trenle de 150 bin kişinin seyahat etmesi bekleniyor.  Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Bülent Bülbüloğlu, turizm sektöründe sezonun bayram ile açılacağını, otel doluluk oranlarının ortalama %80 seviyelerinde olduğunu, Türkiye'de her bütçeye uygun otel olduğunu, bayramda da fiyatların kişi başı gecelik 300 TL'den başlayıp 30 bin TL'ye kadar çıktığını söyledi.

Bodrum'da bulunan otellere Ramazan Bayramı'nda 1 milyon kişinin gitmesi bekleniyor. Burada otel fiyatları 1.000 liradan başlıyor ve 150 bin liraya kadar çıkıyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@