Türkiye’de Tekne Turu İçin Üç Harika Nokta

Türkiye’de tekne turu için 3 harika nokta ve daha fazlası bulunabilir. Akdeniz ve Ege’nin güzelliğini keşfetmeniz çok uzun sürebilir. Kalabalıktan sıkılanlar ve herkesin gittiği plajları ziyaret etmek istemeyenler için tatilin tekne versiyonu çok daha iyi bir seçim olacaktır. Özellikle doğayı sevenler için denizin ve yeşilin birleştiği koylarda keyifli zamanlar geçirmek daha iyi olabilir.

Türkiye’de Tekne Turu İçin Üç Harika Nokta
Türkiye’de tekne turu için üç harika nokta arıyorsanız çok fazla alternatif olduğu için karar vermekte zorlanabilirsiniz. Birçok lokasyonda yer alan tekne turu rotaları tatilinizi daha özel bir hale getirmektedir. Bu özel mekanlarda tercih edeceğiniz birçok gezinin planlanması için çok sayıda çalışma yapabilirsiniz.

Paket turların yanı sıra, daha özel turlarla da rotanızı değişikliğe uğratabilirsiniz. Tekneye atlayıp denizin maviliğine ulaşarak özel bir tatil planlayabilirsiniz. Bunun için tatil rotanızı iyi bir şekilde planlayarak gitmek istediğiniz yere dair ufak tefek araştırmalar yapmanızı tavsiye ederiz.

Kalabalıktan sıkılanlar ve herkesin gittiği plajları ziyaret etmek istemeyenler için tatilin tekne versiyonu çok daha iyi bir seçim olacaktır. Özellikle doğayı sevenler için denizin ve yeşilin birleştiği koylarda keyifli zamanlar geçirmek daha iyi olabilir.

Yolculuğa hazırlanırken basit ve sade kıyafetler tercih ederek işinizi sağlama alacağınız birer şık kıyafetle tatil çantanızı hazırlayabilirsiniz. Tekneye uygun ve kaymayan bir ayakkabı seçerek, şapkanızı da çantanıza koymayı ihmal etmeyin.

Türkiye’de Tekne Turu İçin Üç Harika Nokta - Resim 1

Muğla Göcek Tekne Turu

Türkiye’nin gözde tatil rotalarından biri olan Fethiye’de muhteşem denizin tadını çıkaracağınız onlarca alternatif bulunuyor. Yerli yabancı birçok turistin gözdesi olan bu bölgede, Göcek 12 Ada tekne turlarının düzenlenmesi mümkün oluyor. Yüzme duraklı bu turların durakları da farklı yerler olabiliyor. Domuz Adası, Tersane Adası ve benzer birçok adacıkta duracağınız bu güzergahta doğanın güzelliklerini de en iyi şekilde keşfedebilirsiniz.

Kalabalık bir tatil grubunuz varsa özel tekne kiralaması yaparak birçok durağı da keşfedebilirsiniz. Türkiye’de tekne turu rotaları konusunda merak ettiğiniz duraklara ulaşım için çıkış noktasından başlayarak farklı yerlere geziler düzenleyebilirsiniz.

İzmir Çeşme Tekne Turu

Türkiye’nin en güzel tatil rotalarından biri olan Çeşme’de deniz ve kumun keyfini çıkarmanız oldukça kolay olacaktır. Çeşme merkezden kalkışlı olarak planlanan tekne turlarıyla Çeşme’nin bakir koylarını keşfedebilirsiniz.

Türkiye’de Tekne Turu İçin Üç Harika Nokta - Resim 2

Yüzme molaları eşliğinde gerçekleşecek olan bu gezileri yakından takip etmek istediğinizde çok sayıda değişik saatte kalkış yapan tekne turlarına katılabilirsiniz. Özel tekne kiralayarak kendi özel grubunuzla da gezi planlayabilirsiniz.

Konaklamalı ve kamplı olan özel turlar organize ederek çok sayıda değişik konsepti hayata geçirebilirsiniz. Doğanın güzelliklerini yakından keşfetmek istediğinizde birçok çözüm bulabilirsiniz. Tekne turlarıyla tatil imkanı sağlayan birçok durak, Çeşme'den geçmektedir.

Bodrum Gökova Körfezi Tekne Turu

Son derece büyüleyici bir manzaraya sahip olan Gökova Körfezi de tekne turlarının uğrak noktalarından biri olarak dikkat çekmektedir. Rüzgar sörfünün yanı sıra, su altı dalışlarının ve amatör balıkçılık faaliyetlerinin boy gösterdiği bu uygulamalarla tekne turlarını daha özel bir hale getirebilirsiniz.

Türkiye’de Tekne Turu İçin Üç Harika Nokta - Resim 3

Kleopatra Adası, Tuzla Koyu, Pabuç Burnu, Kara Söğüt gibi birçok koya uğrayarak denizin ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Üstelik 7 yaş altındaki çocuklar ücretsizken, 7-12 yaş çocuklardan yarı ücret istenmektedir.

Emlak365.com