Türkiye'de Yaşam Süresi En Kısa ve En Uzun Olan İller Açıklandı!

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından ortalama yaş süresi verileri açıklandı. Açıklanan verilere göre yaşam süresi en kısa ve en uzun olan illerde belirlenmiş oldu.

Gündem 26.09.2018 - 10:53 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından ortalama yaş süresi verileri açıklandı. Açıklanan verilere göre yaşam süresi en kısa ve en uzun olan illerde belirlenmiş oldu.

Türkiye'de ortalama yaşam süresi verileri Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklandı. Ortalama Yaşam Süresi En Uzun İl Hangisi?Açıklanan verilere göre doğuşta beklenen yaşam süresi en uzun olan ilimiz Tunceli oldu. Tunceli ili için açıklanan doğuşta beklenen yaşam süresi 80,7 olarak açıklandı. İkinci sırada Muğla 80,3 yıl ortalaması ile yer alırken üçüncülük ise 80 yıl ortalaması ile Trabzon'a ait oldu. Ortalama Yaşam Süresi En Kısa İl Hangisi?TÜİK Hayat Tabloları 2015 - 2017 istatistik sonuçları verilerine göre beklenen yaşam süresi en düşük il ise 76,1 yıl ile Kilis oldu. Kilis'i 76,8 yıl ile Ağrı ve Kütahya, 76,9 yıl ile de Ardahan ve Gaziantep izledi.Açıklanan veriler şu şekilde sıralanıyor;Türkiye geneli doğuşta beklenen ortalama yaş süresi 78 yıl, Erkeklerde Türkiye geneli doğuşta beklenen ortalama yaş süresi 75,3 yıl, Kadınlarda Türkiye geneli doğuşta beklenen ortalama yaş süresi 80,8 yıl, Kadınlarda Türkiye geneli doğuşta beklenen ortalama yaş süresi en yüksek il 84,2 yıl ile Tunceli olurken, en düşük il ise 79,1 ile Kütahya oldu. Erkeklerde Türkiye geneli doğuşta beklenen ortalama yaş süresi en yüksek il 77,6 lie Muğla olurken, en düşük il ise 72,9 ile Kilis oldu. Haber Kaynağı: emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@