Türkiye'den AB'ye Doğu Akdeniz Resti: Türkiye Yaptırımlara Uymayacak

Dışişleri Mevlüt Çavuşoğlu, AB tarafından Doğu Akdeniz meselesi ile ilgili olarak yapılan Türkiye açıklamalarına yanıt verdi.

Gündem 23.01.2020 - 14:51 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Dışişleri Mevlüt Çavuşoğlu, AB tarafından Doğu Akdeniz meselesi ile ilgili olarak yapılan Türkiye açıklamalarına yanıt verdi. Bakan Çavuşoğlu Türkiye'nin yaptırımlara uymayacağını da ifade etti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya'da yayın yapan haber ajansı RİA'ya özel bir röportaj verdi. Bu noktada Türkiye'nin Doğu Akdeniz konusuna dair atmış olduğu adımları ele alan Bakan Çavuşoğlu Avrupa Briliği tarafından gelen kararları değerlendirdi. AB'YE DOĞU AKDENİZ RESTİDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Doğu Akdeniz'de bulunan enerji kaynaklarına yönelik Türkiye'nin yürüttüğü faaliyetlere değinerek Avrupa Birliği'nden (AB) gelen yaptırım kararlarını değerlendirdi. Bu noktada Avrupa Birliği'nin Rusya'ya yönelikte yaptırım kararı aldığını ancak bu yaptırım kararlarının çok sayıda ülke tarafından uygulanmadığını ifade eden Mevlüt Çavuşoğlu'nun konuşması şu yönde;"Türkiye bu yaptırımlara uymayacak. Çünkü aday ülkelerden ve görüşme yapan ülkelerden de yaptırım açıklamalarına veya AB'nin kararına uymaları bekleniyor. AB, gerçekten dengeli ve tarafsız rol oynamalıdır. AB dayanışmadan ötürü üye devletlere destek vermelidir."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@