Türkiye'nin Önümüzdeki 6 Ay İçerisinde İhale Edilecek Yeni Mega Projeleri Açıklandı!

Yoğun bir ekonomik savaşla karşı karşıya kalan Türkiye farklı pek çok cephede aynı anda savaşırken bunlara ek olarak büyük ulaşım projelerinden de vazgeçmeden yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Gündem 02.09.2018 - 15:00 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Yoğun bir ekonomik savaşla karşı karşıya kalan Türkiye farklı pek çok cephede aynı anda savaşırken bunlara ek olarak büyük ulaşım projelerinden de vazgeçmeden yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Ulaştırma Bakanlığı 2018 Yılı Kurumsal Mali Durum ve Beklentiler Raporu kapsamında İkinci Altı Aylık Dönemde İhale Edilmesi Planlanan İşler listesini kamuoyu ile paylaştı. Listede limanlardan yeni havayolu projelerine, Kanal İstanbul projesinden yeni yat limanlarına kadar farklı pek çok proje yer aldı. Açıklanan yeni liste ile Türkiye ekonomik saldıralar karşısında boyun eğmeyeceğini bir kere daha kanıtlamış oldu. Yeni Metro ve Demiryolu Projeleri 1-Gayrettepe-İstanbul Yeni Havalimanı Metro Hattı Araç Alımı2-Yenikapı-İncirli-Sefaköy Metro Hattı3-YHT Gar-Şehir Hast.-Depo Sah. Raylı Sis. Et. Pro.4-Kemalpaşa-Turgutlu Demiryolu İltisak Bağl. Et. Pro.Ulaştırma Bakanlığı Liman Projeleri 1-Çarşıbaşı Sahil Tahkimatı2-Akçakoca Kıyı koruma Yapıları ve Döngelli Deresi Çıkış Mahmuzları İnşaatı3-Bozcaada Liman Yat Yanaşma Rıhtım İnşaatı4-Kanal İstanbul İnşaatı5-Demre Yat Limanı6-Çeşme Şifne Yat Limanı7-Bayraklı Turan Yat Limanı8-Avşa Adası Türkeli Yat Limanı9-Çanakkale Biga Aksaz Balıkçı Barınağı Onarım ve Tevsii İnşaatı10-Bursa-Karacabey Kurşunlu Balıkçı Barınağı Onarım ve Tevsii İnşaatı11-Balıkesir Marmara Adası Topağaç Balıkçı Barınağı Onarım ve Tevsii İnşaatı12-Çanakkale Ayvacık Küçükkuyu Balıkçı Barınağı Onarım ve Tevsii İnşaatı13-Erdemli Balıkçı Barınağı Uzatılması ve Tevsii İnşaatı Yatırım Programında yer alan ve ihalesi yapılmamış olan yapım işlerinin uygulama proje işleri ihale edilecektir.Ulaştırma Bakanlığı Havayolu Projeleri 1-Rize Havaalanı Üstyapı İnşaatı2-Karaman Havaalanı Üstyapı İnşaatı3-Bayburt-Gümüşhane Havalimanı4-Hakkari Havalimanı İnşaatı Emniyet Güvenlik Binası Ve Müt. İnş.5-Yozgat Havaalanı Üstyapı İnşaatıUlaştırma Bakanlığı İkinci Altı Aylık Dönemde Bitirilmesi Planlanan İşler1-Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Demiryolu Bağlantı Hattı2-Antalya - Meydan-Havaalanı-Expo Raylı Sistem Hattı3-İnebolu-Evrenye Balıkçı Barınağı İnşaatı4-Denizkonak-Uğurlu-Çamaltı Köyleri Balıkçı Barınağı5-Kanal İstanbul Etüt Proje ve Danışmanlık Hizmetleri6-Sinop Ayancık Çayağzı Koruma Mahmuzu7-İzmir Yeni Foça Yat Limanı8-Niğde Havalimanı Fizibilite Etüt Projesi9-Şırnak Havaalanı İnşaatı10-Ordu-Giresun Havaalanı Dolgu ve Açık Kanal YapılmasıEmlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@