Türkiye'nin Polonya'ya Vize Muafiyeti Kararı Resmi Gazete'de Yayımlandı

19 Nisan 2022 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Polonya vatandaşlarının Türkiye ziyaretlerine vize muafiyeti getirildi.

Gündem 19.04.2022 - 14:03 19.04.2022 - 15:12 Gülşah Konuk Akın

19 Nisan 2022 tarihli Resmi Gazete'de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı, Polonya Cumhuriyeti’nin Kimlik Kartı Hamili Vatandaşlarının Türkiye’ye Yapacakları Her 180 Gün İçinde Azami 90 Gün İkamet Süreli Turistik Amaçlı Seyahatlerinde ve Transit Geçişlerinde Vize Muafiyeti Sağlanması Hakkında Karar yayımlandı. Yayımlanan kararda: " Polonya Cumhuriyeti kimlik kartı olan vatandaşların Türkiye'ye yapacakları 180 gün içinde azami 90 gün ikamet süreli turistik amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vize muafiyeti sağlanmasına karar verilmiştir." denildi.

res

BAŞKA ÜLKELER İÇİN VİZE MUAFİYERİ KARARI DAHA ÖNCE YAYINLANMIŞTI
Daha önce de Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Avusturya Cumhuriyeti, Belçika Krallığı, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, Hırvatistan Cumhuriyeti, Hollanda Krallığı, İrlanda Cumhuriyeti, İspanya Krallığı, Malta Cumhuriyeti, Norveç Krallığı, Polonya Cumhuriyeti ve Portekiz Cumhuriyeti vatandaşlarının, turistik amaçlı seyahatlerinde transit geçişlerinde vizeden muaf olacaklarına karar verilmişti.

vz

22 Aralık 2021 tarihli Cumhurbaşkanı Kararı ile de Endonezya Cumhuriyeti pasaportu olan vatandaşların, 180 gün içinde azami 90 günü aşmamak şartı ile 30 güne kadar ikamet etme süresiyle yapacakları turistik seyahatler ve transit geçişlerde de vize muafiyeti kararı alınmıştı.

VİZE MUAFİYETİ NE DEMEK?
Vize muafiyetinde bir ülke, üçüncü bir ülkenin vatandaşına ülkeye giriş çıkışlarda vize almadan seyahat etme hakkı tanımış oluyor. Vizeye ihtiyaç duymayan kişi, herhangi bir işlem yapmadan vize muafiyeti olan ülkeye direkt olarak seyahat edebiliyor. Vize muafiyeti olan ülkelerin vatandaşları, birbirleri arasında güvenilir vatandaşlar olarak ele alınabilir.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@