TÜSEB İşçi Alımı İlanı Yayımlandı! Hizmetli Kadrosu 2021 Başvuruları Başladı

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı işçi alımı 2021 başvuruları başladı. Hizmetli alımı için İstanbul ve Ankara kadroları açıldı. İşçi memur alımı!

TÜSEB İşçi Alımı İlanı Yayımlandı! Hizmetli Kadrosu 2021 Başvuruları Başladı

Devlet memuru olmak için işçi alımı yapılmasını bekleyenlere müjdeli haber Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı TÜSEB tarafından verildi. En az İlkokul, en fazla lise veya dengi okul mezunu olan kişilerin başvurusuna açılan kadrolar için Ankara ve İstanbul'da istihdam edilecek kişiler işe alınacak.

İstanbul TÜSEB personel alımı 9 kişi ile sınırlandırılırken Ankara TÜSEB personel alımı ise 6 kişi ile sınırlandırıldı. Süreçte personel alımı için başvurular İŞKUR üzerinden kabul edilecek. Personel alımı için açılan kadroların üzerinde başvuru yapılması durumunda personel alımı açıklanan tarihte yapılacak olan kura çekimi ile yapılacak.

TÜSEB İŞÇİ ALIMI 2021 BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

işçi memur2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile Türk Vatandaşı olmak,

18 yaşını doldurmuş olmak, 30 yaşını aşmamış olmak,

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına çaptırılmamış olmak,

Kamu kurum haklarından mahrum olmamak ya da daha önce kamu kurum ve kuruşlarından ihraç edilmemek,

Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak,

Güvenlik soruşturmasını geçmek,

SGK emeklisi olmamak ve emekli maaşı almamak,

Yükleme, taşıma işleri yapmaya sağlığı elverişli olmak.

tüseb-ilan-metni

TÜSEB İŞ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

TÜSEB iş başvuruları İŞKUR üzerinden kabul edilecek. Noter kurası tarihi, sözlü sınav yeri ve tarihi ise kurumun resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecektir.

SONRAKİ HABER