Twitter ücretli mi olacak? Yeni sahibi Elon Musk'ın paylaşımı kafa karıştırdı

Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk, takipçilerinin aklını karıştıran bir paylaşım yaptı. Bu paylaşım sonrasında Twitter paralı olacak iddiası gündeme geldi.

Teknoloji 06.05.2022 - 15:46 06.05.2022 - 15:46 Büşra Uluşen

Dünyanın en zengin insanı olarak adını tarihe yazdıran Elon Musk, son haftalarda sosyal medya uygulaması Twitter'ı satın almasıyla gündeme gelmişti. Satın alma süreci bir hayli alengirli geçen Musk'ın yeni hedefi ise kullanıcıları mutlu etmedi. 

Twitter ücretli mi olacak?

Twitter'ı Jack Dorsey'den 44 milyar dolara satın alan SpaceX ve Tesla'nın CEO'su Elon Musk, bu hamlesiyle gündemden düşmüyor. Ünlü milyarder, ses getiren satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Paylaşımında, Twitter'ın ticari ve resmi kullanıcılar için paralı olabileceğini, şirket ve hükümetlerin Twitter'a girebilmeleri için para ödemek zorunda kalabileceklerini söyledi. 

elon musk twitter

Musk'ın bu paylaşımı sonrasında milyonlarca Twitter kullanıcısı endişeye kapılarak uygulamayı ücretli kullanacaklarını düşünmeye başladı. Ancak Musk'ın açıklamalarına bakıldığında, normal kullanıcılar için paralı kullanımın söz konusu olmayacağı fark ediliyor. Elon Musk, aynı tweetin içerisinde Twitter'ın sıradan kullanıcılar için ücretsiz olarak kalacağını ifade etti. 

Her paylaşımı olay oluyordu

Öte yandan dünyanın en zengin insanı Elon Musk'ın Twitter üzerinden yaptığı her paylaşım dünya gündemine oturuyor. İlk olarak kripto para piyasasıyla ilgili paylaşımlar yaparak Bitcoin'i bir yukarı bir aşağı indiren Musk, geçtiğimiz günlerde ise beklenmeyen ifadeler kullanmıştı. 

Twitter'ı satın aldıktan sonra Coca Cola'yı da satın almak istediğini belirten Musk, kolanın içerisinde yasaklı madde koyarak satmak istediğini dile getirdi. Musk'ın açıklamaları bir kesim tarafından komik ve eğlenceli bulunsa da bazıları için ise aşırı uç ve korkutucu bulunuyor. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@