Ücretsiz E Devlet Findeks Kredi Notu Risk Raporu Sorgulama Nasıl Yapılır?

E Devlet risk raporu sorgulama ekranı açıldı. Bundan sonra TC Kimlik numarası ile kredi notu sorgulaması ücretsiz olarak e devlet üzerinden yapılabilecek mi?

GÜNDEM 21.03.2019 - 20:00 15.07.2021 - 00:16 Emlak 365

E Devlet risk raporu sorgulama ekranı açıldı. Bundan sonra TC Kimlik numarası ile kredi notu sorgulaması ücretsiz olarak e devlet üzerinden yapılabilecek mi?

Aslında konu hakkında büyük bir bilgi karmaşası yaşandı. Findek risk raporu iki türlü hazırlanıyor. Bunlardan  biri kredi notlu risk raporu olurken ikinci ise kredi notsuz risk raporu oluyor. Ne yazık ki e devlet üzerinden ücretsiz risk raporu olan kişiler kredi notsuz olanı temin ediyor. Yani lanse edildiği gibi e devlet bedava kredi notu sorgulama hizmeti vermiyor. E Devlet Şifresiyle Kredi Notu Sorgulama Ne yazık ki bu işlemde sadece risk merkezi raporu alınabiliyor. Yani BDDK ücretsiz risk raporu veriyor ki bu rapor içinde sadece kredi limit ve borç bilgileri yer alıyor. Aslında sunulan hizmet ile ücretsiz olarak kişinin tüm bankalara olan borcu tek bir sayfa üzerinden görüntüleniyor. Kişinin bankalara olan kredi borcu, kredi kartı borcu ve kredili mevduat hesabı borçları gibi tüm borçları tek bir sayfada görüntülenebiliyor. Ücretsiz E Devlet BDDK Findeks Risk Merkezi Raporu Başvurusu Nasıl Yapılır?

İlk olarak kimlik numarası ve e devlet şifresi ile yukarıdaki ekrandan siteye giriş yapın. Ardından ana ekranda çıkan risk merkezi raporu başvurusu yazısına tıklayın. Açılan ekranda ayda bir kere ücretsiz olarak bu raporu alabileceğiniz bilgilerini onaylayın ve risk raporu başvurusunu yapın. Başvurunuzun onaylanması ve raporunuzun hazırlanmasının ardından tarafınıza e devlet tarafından risk raporu şifresi gelecektir. Yine aynı şekilde e devlet risk raporu bölümünü tıklayın ve burada yer alan raporu görüntüle linkini seçin. 

Bu linki tıkladığınız anda sistem sizi BDDK sitesine otomatik olarak yönlendirecektir. Cep telefonunuza gelen şifreyi rapor şifresi yazan alana girin ve işleme onay verin. 

Rapor görüntüle tuşuna bastıktan sonra cep telefonunuza son bir şifre gelecektir. O şifreyi de aşağıda yer alan alana girin ve onay verin. 

Tüm işlemleriniz bu kadar, sonunda ücretsiz risk raporu görüntüleme işlemini tamamladınız...Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@