Ucuz Kayak Tatili Yapmak İsteyenlere Ladik Akdağ Kayak Merkezi

Kayak tatili yapmak isteyen ancak yüksek tatil bütçesi olmayan kişiler son dönemde Akdağ Kayak Merkezini tercih etmeye başladı.

Ucuz Kayak Tatili Yapmak İsteyenlere Ladik Akdağ Kayak Merkezi

Kayak tatili yapmak isteyen ancak yüksek tatil bütçesi olmayan kişiler son dönemde Akdağ Kayak Merkezini tercih etmeye başladı. Kar tatili için son dönemin popüler tatil önerileri arasında yer alan kayak merkezi için ziyaretçi sayısı artarken gerek pistleri gerekse de konaklama merkezleri ile ucuz olmasına rağmen lüks kayak merkezlerini aratmayacak bir konforda tatil imkanı sunuluyor.

LADİK AKDAĞ KAYAK MERKEZİ NEREDE?

Kayak yapmak ve karın tadını doyasıya çıkarmak isteyen kişiler için Ladik Akdağ Kayak Merkezi, Samsun'da yer alıyor. Karadeniz bölgesinin gözde kayak merkezleri arasında yer alan Akdağ Kayak Merkezi adını bulunduğu Samsun'nun Ladik ilçesinden alıyor.

Samsun il merkezine 75 km uzaklıkta yer alan Akdağ Kayak Merkezi adını aldığı Ladik ilçesine ise 7 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Yayla şenlikleri düzenlenen tatil merkezinde 6 adet kayak pisti bulunuyor. Tesiste 87 sandalye kapasitesine sahip olan bir telesiyej de bulunurken tesiste yer alan en kısa pistin uzunluğu 1600 metre ve en uzun ise 3600 metre olarak açıklanmış durumda.

LADİK AKDAĞ KAYAK MERKEZİ'NE NASIL GİDİLİR?

Kendi aracı ile gidecekler için kayak merkezi Ladik şehir merkezine 7 km uzaklıkta yer alırken ilçe merkezinden kayak merkezine belirli aralıklarla hizmet veren servisler ve özel halk otobüsleri bulunuyor. Uçakla gitmek isteyen kişiler için ise Samsun Havalimanı üzerinden şehir merkezine, oradan Ladik ilçesine ve orandan da kayak merkezine ulaşım sağlanıyor. Kayak merkezi ile havalimanı arasındaki uzaklık ise 100 km olarak açıklandı.