Ülkenin Yarısı Yazı Diğer Yarışı Kışı Yaşayacak! Haftasonu Hava Tahmin Raporu Yayımlandı

Haftasonu planı olanlar için hava tahmin raporu yayımlandı. Ülkenin bir bölümü haftasonunda yazdan kalan günleri yaşarken diğer yarısı ise yağışlı olacak.

Gündem 09.10.2021 - 07:31 09.10.2021 - 07:31 Mustafa KARAGÖZ

Pastırma sıcakları olan günlerin gelmesiyle birlikte hava sıcakları bazı bölgelerde artacak. Sahil kenarı ve iç bölgelerde yazdan kalma günlere benzer bir sıcaklık beklenirken kuzey kesimlerde yağmur, doğu bölgelerinin yüksek kesimlerinde ise kar olabileceği uyarısı geldi. 

METEOROLOJİ CUMARTESİ PAZAR HAVA TAHMİN RAPORUNU YAYIMLADI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayımladığı son hava tahmin raporunda cumartesi ve pazar günlerinde ülke genelinde hava sıcaklıklarının nasıl olacağını açıkladı. Pastırma sıcaklarının etkisinin görüleceği hafta sonunda Güney Doğu Anadolu Bölgesinde kalan Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adana bölgesinde hava açık ve sıcaklıklar çok yüksek olacak.

Bu bölgelerin dışında kalan Akdeniz Bölgesi, İç Anadolu Bölgesi, ve Doğu Anadolu Bölgesinde hava parçalı ve az bulutlu olacak. Ege Bölgesinin iç kesimleri de yağışlardan etkilenmeyecek. Karadeniz Bölgesinde haftasonunda yağış beklenmezken sıcaklıklar gece saatlerinde 10 derece civarı gündür ise 22-23 derece seviyelerinde olacak.

cumartesi-pazar-9-ekim-hava-tahmin

Meteoroloji tarafından yayımlanan hava tahmin raporunda ise Marmara ve Ege'de yağış beklendiği bildirildi. Buna göre yurdun batı ve kuzey batı kesimlerinde yağışlı olacak. Marmara bölge geneli ile İzmir, Aydın, Manisa ve Balıkesir çevrelerinde yer yer sağanak etkili olacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@