Ümit Özdağ Adını Vermişti, Mansur Yavaş'tan Açıklama Geldi: Cumhurbaşkanı Adayı Olacak Mı?

2023 genel seçimleri için adı öne çıkan, anketlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tek rakibi olarak gösterilen Mansur Yavaş, adaylık açıklaması yaptı. Mansur Yavaş Cumhurbaşkanı seçilir mi, aday olacak mı?

Gündem 14.04.2022 - 10:13 14.04.2022 - 10:13 Gülcan Özer

Türkiye erken seçim tartışmalarının gölgesinde adım adım 2023 genel seçimler için hazırlık yapmaya devam ederken AK Parti ile MHP'nin kurduğu Cumhur İttifakı'nın adayı olarak yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ismi açıklanmıştı. Cumhur ittifakının adayını açıklamasının ardından gözler bir kere daha CHP, İYİ Parti, Deva Partisi, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi'nin oluşturduğu Millet İttifakı'nın adayına çevrilmişti. 

Süreçte eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın da aralarında yer aldığı çok sayıda ismin aday olarak ismi geçse de ağırlık kazanan isimler CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olarak öne çıkmıştı. Bu isimlerden Mansur Yavaş aday olup olmayacağı yönünde yeni açıklamada bulundu. 

MANSUR YAVAŞ 2023 SEÇİMLERİ İÇİN CUMHURBAŞKANI ADAYI OLACAK MI?

Adı Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ tarafından adaylık için bir kere daha öne çıkartılan Mansur Yavaş, yapılan açıklamanın ardından ilk kez adaylığı hakkında yöneltilen soruyu yanıtladı. Ünlü gazeteci Halk TV yazarı İsmail Saymaz'ın sorusunu yanıtlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yapılan açıklamanın kendisini rahatsız ettiğini söyledi. 

Başkan Yavaş kendisinin ABB Başkanı olmaktan son derece memnun olduğunu dile getirerek, Cumhurbaşkanı adayına altılı masanın karar vereceğini belirterek "Hal böyleyken, böyle bir açıklamanın yeri yok, gereği de yok. Benimle görüşülmemiş. Bana sorulmamış. Benim fikrim alınmamış. Ben "Adayım" dememişim" diyerek bir kere daha "aday değilim" açıklaması yaptı. 

 Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@