Ünlü Spikerden Acı Haber Geldi! Özlem Sarıkaya Yurt Kimdir, Neden Öldü?

Bir süredir meme kanseri ile mücadele eden NTV spikeri Özlem Sarıkaya Yurt, 39 yaşında yaşamını yitirdi. Sosyal medyadan ünlü spiker için taziye mesajları peş peşe geldi. Özel Sarıkaya Yurt kimdir?

Gündem 18.05.2022 - 09:53 18.05.2022 - 09:53 Gülşah Konuk Akın

2009 yılında Avrupa Gazeteciler Derneği tarafından en iyi sabah haberi sunucusu seçilen NTV'nin spikerlerinden Özlem Sarıkaya Yurt hayatını kaybetti. Bir süredir meme kanseriyle mücadele eden ünlü spiker, 2013 yılında anne olmuştu. Özlem Sarıkaya Yurt'un cenazesi, bugün Ataköy 5. Kısım Camisi'nde öğle namazının ardından toprağa verilecek.

TAZİYE MESAJLARI PEŞ PEŞE GELDİ

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile taziye dileklerini iletti. Altun mesajında: "NTV haber spikeri Özlem Sarıkaya Yurt’un vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Merhumeye Allah’tan rahmet; ailesine, dostlarına ve kurumuna başsağlığı dilerim. Mekânı cennet olsun." ifadelerine yer verdi.

fahrettin-altun-özlem-sarıkaya-taziye-mesajı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda: "Genç yaşta kaybettiğimiz Gazeteci Özlem Sarıkaya Yurt’a Allah’tan rahmet, çalışma arkadaşları ve ailesine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun" dedi.

ekrem-imamoğlu-özlem-sarıkaya-taziye-mesajı

ÖZLEM SARIKAYA YURT KİMDİR?

21 Mart 1983 İstanbul doğumlu Özlem Sarıkaya, eğitimini İstanbul'da tamamladı ve İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü birincilikle bitirdi. İlk görevine Habertürk'te başlayan Özlem Sarıkaya, 4 yıllık çalışmanın ardından 2010 yılında NTV'ye transfer oldu. 2009 yılında Avrupa Gazeteciler Derneği tarafından en iyi sabah haberi sunucusu seçildi. 2018 yılında meme kanserine yakalanan Yurt'un tedavi süreci olumlu ilerlerken hastalık tekrar nüksetti. Hastalık ile mücadelesi bir süredir devam eden Özlem Sarıkaya Yurt, 17 Mayıs 2022 Salı günü kansere yenik düştü.

Mesleğini büyük bir aşk ile icra eden spiker, kemoterapi süreci devam ederken bile stüdyodan uzaklaşmak istemediği için çalışmaya devam etti. 9 yaşında Tibet isimli bir oğlu var. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@