Vefat Eden Hüseyin Avni Coş Kimdir, Nerelidir, Ölüm Sebebi Ne, Hangi İllerde Valilik Yapmıştır?

Türkiye'de çeşitli illerde valilik görevlerinde bulunan ve görev süresince ülke çapında defalarca gündem olan Hüseyin Avni Coş hayatını kaybetti. Hüseyin Avni Coş kimdir, ölüm sebebi ne?

Gündem 31.07.2021 - 01:35 31.07.2021 - 01:41 Engin Uzunoğlu

Türkiye'nin çeşitli illerinde valilik görevinde bulunan ve 2015 yılı ile 2017 yılları arasında da Sakarya Valisi olarak hizmet veren Hüseyin Avni Coş'tan üzücü bir haber geldi. Eski vali Hüseyin Avni Coş'un hayatını kaybettiği bildirildi. 

HÜSEYİN AVNİ COŞ NEDEN ÖLDÜ, ÖLÜM SEBEBİ NE?

Hüseyin Avni COŞ'un neden öldüğüne dair çok sayıda internet sorgulaması yapılıyor. Çeşitli kaynaklardan elde edilen bilgilere göre Hüseyin Avni Coşi, İstanbul İstinye'de bulunan evinde gündüz saatlerinde kalp krizi geçirdi. Yakınları tarafından hastaneye yetiştirilmeye çalışılsa da Hüseyin Avni Coş kurtarılmayarak hayatını kaybetti. Ölüm sebebi ise kalp krizi olarak kayıtlara geçti. 

İSTANBUL VALİSİ ALİ YERLİKAYA DUYURDU

Hüseyin Avni Coş'un ölüm haberini kamuoyuna İstanbul Valisi Ali Yerlikaya duyurdu. Vali Yerlikaya bir açıklama yaparak, “Değerli meslektaşım, Vali Hüseyin Avni Coş evinin bulunduğu şehrimizde İstanbul'da geçirdiği kalp krizi sonrasında hayatını kaybetmiştir. Kendisine Allah'tan rakmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.” dedi.

HÜSEYİN AVNİ COŞ KİMDİR?

hüseyin avni coş kimdir

1959 yılında Isparta'da doğmuştur. 1976 yılında ise Eğirdir Lisesi'nden mezun olmuştur. Ardından Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi'nde lisans eğitimine başlamıştır. Bu okuldaki tahsil hayatını tamamlamayarak 1977 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nin İktisat ve Maliye Bölümü'ne geçmiştir. 1981 yılında ise bu okulda derece yaparak mezun oldu. 

Hüseyin Avni Coş, 1982 yılında Mülki İdare Amiri olarak Antalya Maiyet Memuru görevine başladı. Ardından kaymakamlık stajı yapan Hüseyin Avni Coş bu staj sırasında Burdur ilinin Bucak ilçesinin kaymakam vekilliği görevini yaptı. Aynı zamanda bu ilçede belediye başkanlığı görevinde bulundu. 

1984 yılında Hüseyin Avni Coş ilk kaymakamlık görevine Ordu'nun Akkuş ilçesinde başladı. Ardından 1987 yılında Sivas'ın İmramlı ilçesine kaymakam olarak atandı. 1988 yılında ise İçişleri Bakanlığı tarafından ABD'ye gönderildi. Yurda 1989 yılında dönüşünde Siirt'in Şirvan ilçesine kaymakam olarak atandı. 

1996 yılında Mülkiye Başmüfettişi oldu. 2003 yılında ise ilk valilik görevi için Bingöl'e atandı. Aynı yıl Aksaray'a, 2005 yılında Kırklareli'ne, 2009 yılında Aydın'a, 2011'de Adana'ya, 2015 yılında ise Sakarya'ya vali olarak atanmıştır. 2017 yılında ise merkeze alınmış ve daha sonra ataması yapılmamıştır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@