VGM 400 TL Önlisans Lisans Burs Başvuruları Başladı! Kabul Edilene Her Ay Ödenecek

Üniversite öğrencileri için yükseköğrenim burs başvuruları başladı. Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) tarafından sağlanacak burs aylık 400 TL olarak ödenecek. İşte yapılması gerekenler.

Gündem 01.11.2021 - 17:33 01.11.2021 - 17:34 Mustafa KARAGÖZ

Türkiye'de düzenli burs veren kurumların başında gelen Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) 2021 yılı için başvuruları topluyor. 

Ekim ayının ortasından kasım ayının başına kadar ortaöğretim ve ilköğretim öğrenciler için burs başvurusu alan VGM, kasım ayının başından ayın 15. gününe kadar  da üniversite öğrencileri için başvuru kabul edecek. 

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS BAŞVURUSU

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilan edilen duyuru kapsamında önlisans ve lisans öğrencileri için burs başvuruları 1 Kasım tarihinde başlayacak. Başvurular 15 Kasım tarihine kadar devam edecek. 

VGM'den burs almak isteyen öğrenciler başvurularını elektronik ortamda yapacaklar. 

Burs başvuruları için yapılan bilgilendirme açıklamasında "Yükseköğrenim ve Yabancı Uyruklu Öğrenci Burs Başvuruları aşağıda belirtilen tarihler arasında (1-15 Kasım) www vgm gov tr üzerinden elektronik ortamda alınacak olup başvuru değerlendirme ve sonuç açıklama dönemlerine ilişkin tüm duyurular www vgm gov tr üzerinden yapılacaktır." bilgisini verdi. 

AYLIK 400 TL ÖDENECEK

Önlisans ve lisans mezunu olan adayların başvuru yapabilecekleri burs başvurularının onaylanması durumunda aylık düzenli ödeme yapılacak. VGM burs ödemelerini yükseköğrenim için 400 TL olarak ödeyecek. Ödemeler düzenli ve her ay öğrencilerin hesabına aktarılacak.

ÖNLİSANS VE LİSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN ŞARTLAR

VGM aylık burs başvurusunda bulunmak isteyen öğrenciler için bazı özel şartlar var. Aşağıda yer alan listede olan öğrencilerin burs başvuruları kabul edilmez. 

* Sürekli bir işte çalışarak en az asgari ücret düzeyinde ücret alan veya gelire sahip öğrencilerin başvuruları kabul edilmez. 

* Polis Akademisi öğrencileri VGM bursu için başvuru yapamaz.

* Okumakta oldukları eğitim kurumunda ek süre öğrenim gören öğrencilere burs bağlanmaz.

* VGM yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin başvurularını kabul etmez.

* Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrenciler ve VGM'den muhtaç aylığı alan öğrenciler yükseköğrenim bursu alamazlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@