Volkswagen Fabrikası İçin Resmi Türkiye Açıklaması Geldi! Manisa İptal Mi, Devam Mı?

Volkswagen tarafından Manisa'da kurulacak devasa fabrika için Suriye operasyonu nedeni ile iptal edildiği yönüne çıkan haberler hakkında şirket tarafından ilk resmi açıklama geldi.

Gündem 22.10.2019 - 13:19 15.07.2021 - 00:13 Serhat Karaman

Volkswagen tarafından Manisa'da kurulacak devasa fabrika için Suriye operasyonu nedeni ile iptal edildiği yönüne çıkan haberler hakkında şirket tarafından ilk resmi açıklama geldi. Volkswagen açıkladı, yatırım planı iptal mi oldu, devam mı edecek?

Bulgaristan başta olmak üzere pek çok ülkenin devreye girerek kendi ülkesine çekmeye çalıştığı yeni Volkswagen fabrikası için Türkiye kararı alınmıştı. Ancak Türkiye'nin Suriye'ye girmesi ve başlatılan Barış Pınarı Harekatı sonrasında kulislerde Volkswagen firmasının gelen yoğun tepki nedeni ile yatırım kararını iptal ettiği iddiaları ortaya atılmıştı. Volkswagen Beklenen Resmi Açıklamayı Yaptı! Beklenen resmi açıklama uzun süre sonra geldi. Reuters haber ajansı tarafından yapılan habere göre bugün konu hakkında açıklama Volkswagen Üretim Sorumlusu Andreas Tostmann tarafından yapıldı.Tostmaann yapmış olduğu açıklamasında “Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Türkiye’ye kurulması planlanan üretim tesisi için şu an beklemedeyiz ama yeni bir yer arayışı içinde de değiliz” diyerek yatırım planının iptal edildiği yönündeki haberi yalanladı. Ancak açıklamada yer alan "beklemedeyiz" ifadesi Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı için imzalanan anlaşmanın önemini bir kere daha ortaya çıkardı. Amerika ile Türkiye arasında imzalanan harekata ara verme süresi bu gece yarısı dolacak. Açıklandığı gibi terör unsurlarının güvenli bölgenin gerisine çekilmesi durumunda Türkiye büyük bir başarı elde edecek ve silahsız olarak istediği başarıyı elde etmiş olacak. Emlak365.com 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@