Volvo Araç Üretiminin Tamamını Elektrikli Yapacak! 2030 Yılı İşaret Edildi

Merkezi İsveç’te bulunana otomotiv devi şirket Volvo, 2030 yılına kadar tüm araç üretiminin elektrikli olmasının planlandığını açıkladı.

Volvo Araç Üretiminin Tamamını Elektrikli Yapacak! 2030 Yılı İşaret Edildi

Merkezi İsveç’te bulunana otomotiv devi şirket Volvo, 2030 yılına kadar tüm araç üretiminin elektrikli olmasının planlandığını açıkladı. Yapılan açıklamada şirketin her geçen gün daha fazla büyüyen elektrikli araç pazarına yöneleceği ve fosil yakıtlı araç üretmeyi aşamalı olarak durduracağı açıklandı. Şirket 2030 yılına kadar ürettiği tüm otomobillerin elektrikli olmasını planlıyor. Gelecek yıllarda sadece elektrikli araç üretiminin yapılacağını açıklayan şirket aynı zamanda bu araçların satışının da online olarak yapılmasının planlandığını açıkladı.

Volvo elektrikli araç üretimi ile ilgili yaptığı açıklamalarda üretimin tam anlamı ile 2030 yılında elektrikli araçlara geçmesinin planlandığını belirtmekle beraber satışlarının da büyük kısmını bu alana yönlendirmeye başlayacaklarını açıkladı. Volvo hedefinin küresel çapta yapılan araç satışlarının yüzde 50 oranındaki kısmının 2025 yılına kadar elektrikli araç satışı olarak gerçekleşmesi olduğunu belirtti. Elektrikli araçların yanı sıra yarı hibrit modellerin satışları da bu süreçte devam edecek.

Volvo Üst Yöneticisi Hakan Samuelsson: Geleceğe Yatırım Yapmayı Tercih Ediyoruz

Volvo şirketi tarafından yapılan açıklamada şirketin üst düzey yöneticisi Hakan Samuelsson’u görüşlerine de yer verildi. Volvo üst düzey yöneticisi açıklamaya yaptığı eklemede şirketin başarılı olması için yüksek karlı üretime ihtiyacı olduğunu bu nedenle elektrikli araç üretimine yoğunlaşacaklarını belirtti. Karlı yatırım için küçülen bir alanda değil, her geçen gün büyüyen elektrikli araç alanına yatırım yapacaklarını açıklayan Samuelsson, geleceğe ve çevrim içine yatırım yapmayı tercih ettiklerini belirtti.

Otomotiv Sektöründe Elektrikli Araç Trendi Yükselişte

İsveç merkezli otomotiv devinin yanı sıra birçok farklı otomobil şirketi de elektrikli üretime yöneleceklerinin açıklamıştı. Ford, Jaguar ve Land Rover gibi üretici şirketler geçtiğimiz ay gelecek yatırımlarının elektrikli araç odaklı olacaklarını açıklamıştı. Otomotiv sektöründe elektrikli araç üretimi trendi her geçen gün yükselmeye başladı.

SONRAKİ HABER