WhatsApp'a Sesli Mesajlarla İlgili Yeni Özellik!

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni bir özellik yayınladı. Kısa süre içerisinde uygulamada sesli mesajlar arka planda oynatılabilecek.

WhatsApp'a Sesli Mesajlarla İlgili Yeni Özellik!

Dünya üzerinde yüz milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp, özelliklerine bir yenisini daha ekliyor. Android ve iOS cihazlar için sesli mesajların arka planda dinlenebilmesi özelliği çok yakında uygulamaya eklenecek.

SESLİ MESAJ ARKA PLANDA!

En çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yayınladığı özellikler ile çok konuşulmaya devam ediyor. Uygulamada daha önce sesli mesajları göndermeden önce dinleyebilme özelliği testleri yapılıyordu. Şirketin yeni açıklamalarına göre bu özelliğin yanında ses kaydını arka planda dinleme özelliği de getiriliyor.

Whatsapp, Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlarda sesli mesajarın arka planda dinlenebilmesi için yeni bir özellik geliştiriyor.

Uygulamaya eklenen yeni özellik ile farklı bir sohbet penceresine girseniz dahi size gönderilen ses kayıtlarını dinleyebileceksiniz. Örneğin bir ses kaydını dinlemeye başladınız ve o sırada başka bir kullanıcı size mesaj gönderdi. Şu anki özellik ile diğer mesajı yanıtlayabilmeniz için ses kaydını kapatmanız gerekecek. Ancak uygulamaya eklenecek yeni özellik ile ses kaydını kapatmadan arka planda dinlemeye devam edebilir, o sırada da diğer mesajlarınızı yanıtlayabilirsiniz.

WhatsApp'e eklenen bu özellik WhatSapp Business beta da dahil olmak üzere öncelikle iOS beta test kullanıcılarına sunuldu. Android cihazlar için ise çalışmalar halen devam ediyor.

WhatsApp'a Sesli Mesajlarla İlgili Yeni Özellik!

YENİ ÖZELLİK DE YOLDA!

WhatsApp'a arka planda sesli mesaj dinlemenin yanı sıra bir özellik daha geliyor. Uygulama, biri size mesaj gönderdiğinde kişilerinizin profil fotoğraflarını bildirime ekleyecek. Yani böylece WhatsApp'ta her bildirim aldığınızda mesaj gönderen kişinin adı ve profil resmini görebileceksiniz.

Yukarıda bahsedilen iki özellik de henüz test aşamasında. Bu nedenle cihazınızda bu özellikleri kullanamıyorsanız endişelenmeyin, henüz tüm cihazlara entegre edilmedi.

SONRAKİ HABER