WhatsApp'a Yeni Özellik Geliyor! Kullanıcıların Çilesi Bitiyor, Kaydetme Dönemi Kapanacak

Milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp'a yeni bir özellik getiriliyor. Güncelleme ile artık kaydetmeye gerek olmadan iletişim kurulabilecek.

Teknoloji 06.04.2022 - 09:32 06.04.2022 - 09:32 Büşra Uluşen

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a her gün farklı bir özellik ekleniyor. Sürekli kendini yenileyen ve sık sık güncelleme alan uygulamayı kullananlar için bu kez oldukça kolaylık sağlayacak bir yenilik getiriliyor. 

Bilindiği üzere WhatsApp'da bir sohbet başlatabilmek için numarayı kaydetmek gerekiyordu. Yeni özellik ile artık bunu yapmaya gerek kalmayacak.

WHATSAPP YENİ ÖZELLİĞİ DUYURDU! ARTIK KAYDETMEK YOK

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, geçtiğimiz haftalarda önce sesli mesajlar için daha sonra da bellek kotası için yeni özellikleri duyurmuştu. Sık sık güncelleme alan ve kendini yenilemekten asla taviz vermeyen uygulamaya şimdi de kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak yeni bir özellik getirildi. 

Edinilen bilgilere göre, WhatsApp kayıtlı olmayan bir numara ile direkt olarak mesajlaşmaya yarayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Uygulamada şu an yalnızca kayıtlı numaralar ile mesajlaşmak mümkünken bu durum kullanımı zorlaştırıyor ve telefon rehberi birçok gereksiz numara ile doluyor. 

3 FARKLI SEÇENEK VAR

WhatsApp uygulamasının Android için en son Beta güncellemesinde kaydedilmemiş bir numara ile mesajlaşmayı sağlayacak yeni özellik test ediliyor. Uygulama, numarayı kaydetmeden önce iletişim kurabilmek adına üç seçenek sunacak. Bunlar 'kaydetmeden arama', 'mesaj atma' ya da rehbere ekleme özelliği olacak. 

WhatsApp'a getirilecek bu yenilik şu an yalnızca test aşamasında. Çalışmalar tamamlandıktan sonra yakın süreç içerisinde Android ve iOS cihazlarda bu özelliğin aktif hale gelmesi bekleniyor. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@