Wonderland Eurasia Ankapark 2.5 Milyon Liralık Elektrik Borcu Nedeni İle Kapandı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından 750 milyon dolara mal olduğu iddia edilen Ankapark projesi ne yazık ki batışını sürdürüyor.

GÜNDEM 04.12.2019 - 08:57 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından 750 milyon dolara mal olduğu iddia edilen Ankapark projesi ne yazık ki batışını sürdürüyor. Dev projede ziyaretçi sayısı her geçen gün düşerken gelir elde edemeyen parkın elektrikleri kesildi!

Dönemin Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından büyük umutlarla hayata geçirilen Wonderland Eurasia Ankapark projesi ne yazık ki büyük hayal kırıklığı yarattı. Düzenlenen ihale ile parkın işletme hakkını kiralayan şirket borçlarını ödeyemez hale gelirken esnaf alacak derdine düştü. Şimdi de parkın borçlarından dolayı elektriklerinin kesildiği iddia edildi. Dev Park Elektrik Borcunu Ödeyemez Hale Geldi! Ankara'ya büyük oranda ziyaretçi çekmesi umutları ile yapılan dev park ne yazık ki açıldığı ilk yıl battı! 

Ücretsiz olduğu dönemde ziyaretçi rekoru kıran parkın ücretli hale getirilmesi ile beraber ilgi azaldı. Düşen ziyaretçi sayısı dev parkın maliyetini karşılamakta işletmenin zorlanmasına neden olurken önce işçilerin maaş alamadığı iddiaları sonrası ise Ankaralı esnafın alacak peşine düşmesinin ardından şimdi de park elektriklerinin kesildiği iddiası ile gündeme geldi. Yaklaşık 2 - 2,5 milyon liralık elektrik borcu olduğu iddia edilen parkın borcu nedeni ile elektriklerinin kesildiği, ardından da tüm oyuncakların kapanması nedeni ile işçilerin evlerine gönderildiği iddia edildi. Dün öğleden sonra yaşanan gelişmeler sonrası parkın yönetimi iddialar hakkında bir açıklama yapmazken Ankara Büyükşehir Belediye yönetimi ise 750 milyon dolara mal olduğu belirtilen parkı hayata döndürmek için çabalıyor. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@