Yaz Sona Eriyor! Yağışlı Havaların Etkisi Artıyor Meteoroloji Bölge Bölge Uyardı

Yaz aylarının sonuna yaklaştığımız bu dönemde çok sayıda şehirde havalar serinlemeye başladı. Yeni hafta öncesinde bir duyuru yayımlayan Meteoroloji bazı illerde yağışlar olacağını duyurdu.

Yaz Sona Eriyor! Yağışlı Havaların Etkisi Artıyor Meteoroloji Bölge Bölge Uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hafta öncesinde resmi sitesinden yayımladığı tahmin raporunu güncelledi. Bazı bölgelerde hava sıcaklıklarının düşeceği ilan edilirken il il yağış uyarısı yapıldı. Sel ve su baskını afetlerinin can yaktığı bu dönemde yapılan uyarıların dikkate alınması istendi.

İL İL YAĞIŞLI OLMASI BEKLENEN ŞEHİRLER

Meteorolojiden yapılan açıklamada ülkenin sadece kuzey kesimlerinde değil doğu bölgeleri ile Marmara'nın bazı yerlerinde yağışlar olacağı bildirildi. Karadeniz Bölgesinde de etkisini devam ettirecek sağanak yağış için il il liste yayımlandı.

İlan edilen son hava tahmin raporunda Türkiye'nin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu olacağı ilan edildi. Ege kıyıları ve Akdeniz bölgesinde yer alan şehirlerin açık ve sıcak mevsim etkilerinde olacağı öngörülürken yağmuş beklenen şehirler açıklandı.

Sağanak Yağış Beklenen Şehirler

Meteoroloji sağanak ve kuvvetli yağış beklenen şehirleri , İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Eskişehir, Sinop, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile Van'ın doğu kesimleri olarak açıkladı.

Önümüzdeki haftanın ilk günlerinde mevsim sıcaklarında çok ani ve sert değşimler beklenmiyor. Ancak kurum Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli rüzgar olabileceği uyarısında bulundu.

pazartesi-hava-durumu

İlan edilen hava tahmin raporunun sonunda ise sağanak yağış beklenen şehirlerde vatandaşların yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları istendi. Özellikle Karadeniz bölgesi için heyelan ve su baskınlarına karşı tedbirli olunması çağrısı yapıldı. Yağışların ulaşımda da aksaklıklara neden olabileceği açıklandı.

SONRAKİ HABER