Yeni Elektrik Faturası Tarifeleri ve Fatura İndirimi! Kritik Kabine Toplantısı Tarihi Açıklandı

Elektrik faturası yeni tarife düzenlemesi için kritik açıklamanın yapılmasının beklendiği kabine toplantısı tarihi açıklandı. Yeni kabine toplantısı ne zaman, kabine toplantısı 16 Şubat saat kaçta?

Gündem 15.02.2022 - 10:14 15.02.2022 - 10:14 Gülcan Özer

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren kritik kabine toplantısı için geri sayım başladı. Kabinede konuşulacak konular toplantının da önemini arttırırken Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan gerilim, savaş çanları, dolar kuru ve altın fiyatları için alınacak yeni önlemler, KDV indirimi, elektrik faturalarına yeni indirim ve tarife düzenlemesi gibi çok sayıda önemli konunun kabinede konuşulması bekleniyor. 

Koronavirüs tedavisi sona eren ve son testi pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık edeceği kabine toplantısında en önemli iki gündem maddesi ekonomi ve dış politika olacak. 2 haftalık aranın ardından tekrar toplanacak olan kabine toplantısı her zaman olduğu gibi Beştepe'de yer alan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilecek. 

KDV İNDİRİMİ, ELEKTRİK FATURASI KADEME VE TARİFE DÜZENLEMESİ! 

Kabine toplantısında ekonomide yaşanan gelişmeler konuşulacak önemli gündem maddeleri arasında yer alırken KDV indiriminin piyasaya olan yansımaları değerlendirilecek. Buna ek olarak ekonomide uygulamaya alınan ve alınacak olan yeni teşvik ve tedbir paketleri de incelenirken elektrik faturası için yeni tarife ve KDV değişikliği gibi maddelerde masada değerlendirilecek. 

Ukrayna ve Rusya arasında yaşanan gerilim, savaş senaryoları ve savaş çıkması halinde Türkiye'nin planları da kabinede konuşulacak. 

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, 16 ŞUBAT KABİNE TOPLANTISI SAAT KAÇTA?

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde toplanacak olan kabine toplantısı için tarih 16 Şubat 2022 olarak ilan edildi. 16 Şubat Çarşamba günü yapılacak olan kabine toplantısının saati ise açıklanmazken toplantının her zaman olduğu gibi 15:00 - 16:00 arasında yapılması bekleniyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@