Yüz Yüze Eğitim Açıklaması! Sadece A Planımız Var B ve C Planlarımız Yok

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okulların yüz yüze eğitime devam etme konusunda açıklamalarda bulundu. Sadece A planları olduğunu ifade eden Bakan Özer yüz yüze eğitimde kararları olduklarını söyledi.

Gündem 19.10.2021 - 08:39 19.10.2021 - 08:41 Mustafa KARAGÖZ

Yüz yüze eğitimin geleceği merak edilirken Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıklamalarda bulundu. 

Bakan Özer, Posta Gazetesinde yer alan açıklamalarında okulların açık kalıp kalmayacağına ilişkin son durumu değerlendirdi. Vaka sayıları ile alınan önlemlere değinen Bakan Özer'in konuşmasının satır başları. 

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖZER'DEN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okullarda uygulanması planlanan sisteme ilişkin çok net ifadeler kullandı. Okulların yüz yüze eğitime devam etmesi için kararlı olduklarını ifade eden Bakan Mahmut Özer, B ve C planlarımız yok. Sadece A planımız var, o da okulları açık tutmak. Esas olan okulların açık kalması ifadelerini kullandı. 

Kış Önlemleri Geliyor

Milli Eğitim Bakanı Özer kış döneminde okullarda alınacak önlemler hakkında da konuştu. Okulların temizliği, öğrenci ve öğretmenlerin tedbirlere uyması ve diğer alanlarda bilgi veren Özer, planlamaları madde madde açıkladı. 

"Şimdi kış geliyor. Koşullar değişecek. Biz de ona göre yeni önlemleri devreye alıp yüz yüze eğitime devam edeceğiz. Esas olan okulların açık kalması." diyen Bakan Özer öğretmenlerde aşı oranlarını açıkladı. 1. doz yaptıranların oranını yüzde 93 olarak duyuran Bakan Özer2. dozda oranın yüzde 86 olduğunu açıkladı. Yüzde 5'lik grubun da hastalık atlatmış olması nedeniyle antikorlu aktaran Bakan Özer aşısız olanların da haftada iki gün test yaptırdığını söyledi. 

Okulların eğitime devam edeceği yönünde ki açıklamalarına "Türkiye’nin normalleşmesi için eğitim sisteminin normalleşmesi lâzım." sözleriyle devam eden Milli Eğitim Bakanı konuşmasını da "Bu süreçte, okulların sadece bir öğrenme merkezi olmadığını, konunun sosyal ve psiko-sosyal yönlerinin de ne kadar önemli olduğunu yaşayarak öğrendik." ifadeleriyle tamamladı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@