TOKİ 180 Ay Vadeli Konut Satışına Başladı: Aylık 1.922 TL Taksitle 2+1 Sıfır Daire Başvurusu

Yükselen ev fiyatlarına TOKİ darbesi vuruldu! Konut kredisiz, ucuz, taksitle ev sahibi olmak isteyen dar gelirlilere satılık TOKİ evleri fırsatı sunuldu. TOKİ'nin yeni projeleri!

Toki 12.06.2022 - 08:45 12.06.2022 - 08:56 Gülcan Özer

Konut fiyatlarından yaşanan artışın ardından dar gelirli vatandaşlar için ev sahibi olmak artık imkansız hale gelirken Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ yeni sosyal konut projelerini satışa sundu. İlk kez ev alacak olan kişilere yönelik olarak satışa sunulan projelerde düşük peşinat ve aylık taksit tutarlarına ek olarak vatandaşa konut kredisiz, taksitle ev sahibi olma imkanı tanınması da takdir topladı. 

Bakanlık bünyesine dahil edilmesinin ardından artık tamamen sosyal konut projelerine kanalize olan ve toplumun ihtiyaçlarına yanıt vermek için konut üretimi planlaması yapan TOKİ Haziran ayı konut satış ilanlarını duyurdu. TOKİ bir yandan elde kalan konutlar için açık satış ve kuralı satış ilanları yayımlarken bir yandan da 150 bin sosyal konut projesi için çalışmalarını sürdürüyor. 

TOKİ'NİN YENİ PROJELERİ HANGİ İLLERDE, TOKİ EVLERİ İÇİN İLANLAR YAYIMLANDI MI?

TOKİ pek çok ilde yeni konut projeleri üretmeye devam ederken ev sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaşın da tek umudu olmaya devam ediyor. Türkiye genelinde ortalama konut fiyatının 1 milyon TL barajını aşması ile artık alt gelir grubu vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olma umutları kalmazken TOKİ bir kere daha devreye girdi. 

toki satış duyuruları haziran 2022

TOKİ'nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan son ilanlarda aralarında Siirt, Kütahya, Konya, Denizli ve Ankara'nın yer aldığı 5 ilde ucuz konut projeleri için başvuru ekranı açıldı. 

toki siirt fiyat listesi

TOKİ KONUT FİYATLARI 2022! KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ OLMAK MÜMKÜN MÜ?

TOKİ'nin satışa sunduğu projelerdeki fiyatları il bazında belirlenirken piyasa fiyatının oldukça altında ve taksitle satılması dikkat çekiyor. Örneğin Kütahya Simav Muradınlar Mahallesi Konut Projesi için TOKİ peşinatı 38  bin TL olarak belirlenirken aylık taksit tutarı ise 1.922 TL'den başlıyor. 

toki başvuru şartları

TOKİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR, BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

TOKİ'den ev almak için başvuru yapmak isteyen kişilerin alt gelir grubu konut projelerinde Türk vatandaşı olması, 18 yaşını doldurmuş olması, satışa sunulan konut projesinin inşa edileceği il/ilçede en az 1 senedir ikamet ediyor olması, kişinin kendisi, eşi ya da bakmakla yükümlü olduğu çocuğuna ait evi olmaması şartlarını taşıması gerekmektedir. TOKİ başvurusu ise e-Devlet üzerinden ya da ilanda belirtilen Ziraat Bankası, Halkbank şubeleri üzerinden alınır. Satılık konut projeleri ilanları ise kurumun kendi resmi sitesi olan TOKİ GOV TR üzerinden yayımlanır.

13 17 Haziran listesi! 1+1, 2+1, 3+1 daireler, bahçeli evler, arsalar, dükkanlar tüm devletten satılık

TOKİ'den 2 bin 518 lira müjdesi! Sıfır daireleri e-Devlet ile satacak

13 Haziran Pazartesi 00.00'da açılıyor! 38 bin peşin 1920 TL'ye 2 odalı TOKİ dairesi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@